Pierwszy tydzień ferii zimowych dobiegł końca. Dla naszych przedszkolaków ten tydzień był bardzo pracowity…

We wtorek obchodziliśmy Walentynki. Dzieci poznały tradycję Walentynek. Rozmawialiśmy także o tym, w jaki sposób możemy okazywać miłość naszym bliskim osobom, nie tylko od święta. Nie mogło również zabraknąć przygotowania walentynek przez naszych przedszkolaków.

W czwartek w naszym przedszkolu zrobiło się „pączkowo”, bo tego dnia świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Dowiedzieliśmy się o historii tego dnia i innych zwyczajach związanych z końcem karnawału. Każda z grup przygotowała papierowe pączki, które następnie „smacznie” udekorowała. Koniec dnia, tak jak tradycja nakazuje, zakończyliśmy degustacją pączków. O, ale były pyszne!

W piątek obchodziliśmy Dzień Kota i zamieniliśmy się w słodkie kociaki. Tak jak one próbowaliśmy utrzymać równowagę na „płotku”. Oprócz tego, stworzyliśmy „kocie” prace plastyczne, a później bawiliśmy się przy „kociej” muzyce.

Udało nam się także skorzystać z ładnej pogody i bawiliśmy się na boisku szkolnym. Ostatnie dni były dniami pełnymi fajnej zabawy i uśmiechu.

Zyta i Julia