Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cała ziemia
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś
Niech kolęduje z nami cały świat

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia tych magicznych chwil. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Przygotowania do Jasełek w naszym przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się wierszyków, tańców, kolęd i pastorałek, aby w środę 21 grudnia zaprezentować je na przedszkolnej scenie dla naszych najbliższych, całej społeczności przedszkolnej i zaproszonych gości.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pasterzy i królów, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zadbali o wspaniały przebieg tej uroczystości, za trud pracy nad przedstawieniem, serce włożone w przygotowanie małych aktorów, dekoracji i oprawy; Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy także przygotowywali dzieci do ról, zadbali o słodki poczęstunek oraz o to, aby wszyscy mogli usiąść podczas występu; Dzieciom, za świetne przedstawienie Jasełek, trudy włożone w przygotowania, wytrwałość na próbach i radość jaką sprawiły wszystkim oglądającym. Wszystkim obecnym dziękuję za przybycie na uroczystość i wytrwałe wspieranie dzieci.

Zyta Reinert