Dnia 11 listopada, późnym popołudniem dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodzice i bliscy udali się na nabożeństw ku czci Świętego Marcina. Po nabożeństwie udaliśmy się na boisko szkolne pochodem za żołnierzem Marcinem na koniu. Dzieci zachwycały się koniem, a dorośli występem dzieci. Nasze przedszkolaki swój występ rozpoczęły piosenką przybliżającą historię św. Marcina, następnie przedstawiły krótki wiersz, przełamując swój lęk i wstydliwość. Zakończenie występu było taneczne i skoczne, ponieważ dzieci zaprezentowały nieco zmienioną piosenkę Biskupa Antoniego Długosz "Jak Dawid”. Nasza wersja brzmiała „Jak Marcin”. Po zakończonym występie dzieci oraz wszyscy inni przybyli goście mogli poczęstować się rogalem marcińskim, gorąca herbatą oraz innymi ciepłymi napojami. To był bardzo udany wieczór, mimo chłodu na dworze, rozgrzewała nas cudowna atmosfera.