1. Godziny otwarcia przedszkola: 6:30-16:00.
 2. Prosimy o przyprowadzanie dziecka najpóźniej do godz.8:30.
 3. W ramach dbania o bezpieczeństwo dzieci prosimy o zamykanie furtki na zasuwę.
 4. Wyprawkę dla dziecka zakupuje przedszkole (blok, farby, plastelina, kredki, kleje, nożyczki itd.) składka wynosi 20 zł miesięcznie, będzie zbierana przez przedstawicieli Rady Rodziców w dwóch ratach (do 30.09.2022 r.- 100zł, do 30.01.2023r.- 100zł lub całość).
 5. Prosimy o bieżące zapoznawanie się z tablicą ogłoszeń w przedszkolu oraz informacjami przekazywanymi za pomocą Mobidziennika.
 6. Prosimy o przygotowanie dla dziecka stroju gimnastycznego (biała koszulka, granatowe spodenki lub dresy-starszaki).
 7. Prosimy o przygotowanie obuwia zmiennego z białą podeszwą i ubrań na zmianę w woreczku lub plecaku (wszystkie rzeczy należy podpisać).
 8. W przedszkolu przestrzegamy zasad higieny osobistej. Prosimy, aby każdy z rodziców przyniósł paczkę chusteczek higienicznych (w kartonowym pudełku).
 9. Prosimy o częste sprawdzanie głów dzieci i o ewentualne sygnały w celu szybkiej reakcji.
 10. Każdy rodzic we własnym zakresie ubezpiecza swoje dziecko.
 11.  Prosimy o przestrzeganie zasady nieprzynoszenia zabawek przez dzieci do przedszkola.
 12. Prosimy, aby dzieci nie nosiły biżuterii (bransoletki, naszyjniki itp.) Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za nią.
 13. Prosimy, aby dzieci nie nosiły ze sobą do przedszkola słodyczy i napojów.
 14. Prosimy, aby poczęstunek z okazji urodzin przygotowywać adekwatnie do ilości dzieci w grupie (max.25). Dzieci przynoszą poczęstunek tylko dla swojej grupy. Mile widziane zdrowe rzeczy np. owoce, domowe babeczki.
 15. Posiłki w przedszkolu to: śniadanie: godz. 8:30, obiad: godz. 11:30, podwieczorek : godz. 13:30.
 16. Jeżeli mają Państwo potrzebę konsultacji z nauczycielem prosimy o kontakt z odpowiednim wychowawcą celem ustalenia terminu rozmowy. Z nauczycielami kontaktujemy się poprzez Mobidziennik. Każdy rodzic otrzyma dostęp do platformy (informację z instrukcją do zalogowania znajdą Państwo na mailu podanym w rekrutacji do przedszkola)
 17. W przedszkolu odbywają się zajęcia j. angielskiego, religii, logopedii, języka mniejszości narodowej- j. niemieckiego.
 18. Prosimy pamiętać, iż termin płatności za przedszkole mija 14-go każdego miesiąca. Prosimy o TERMINOWOŚĆ oraz PRECYZJĘ w przelewie.
 19. Opłata za przedszkole: 5 godzin bezpłatnie, za każdą kolejną rozpoczętą godzinę- 1,00 zł, 6 latki bezpłatnie.
 20. W trakcie roku będą też deklaracje czy dziecko będzie uczęszczać do przedszkola w niektórych dniach np. Wielki Czwartek, Piątek po Bożym Ciele. Prosimy o rzetelne wypełnianie tych deklaracji. Pozwoli nam to dobrze zorganizować pracę.
 21. Kalendarium Roku Przedszkolnego.
 22.  W dniach 30.08.2022r-31.08.2022 r. w godzinach 9:00-11:00 będą się odbywały zajęcia adaptacyjne dla nowych dzieci. Serdecznie zapraszamy.