W ostatnim tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą przystań piratów. Wypłynęliśmy naszym przedszkolnym statkiem na głębokie morze w poszukiwaniu skarbu.  Na wszystkich małych rozbójników czekały niesamowite przygody i moc wrażeń. Zanim jednak to nastąpiło odbyło się uroczyste pasowanie wszystkich dzieci na pirata. Następnie, po pasowaniu wszyscy już pełnoprawni piraci odśpiewali hymn pirata:


„Bum, cyk, cyk, rata, rata, nie ma to jak los pirata,
kto na drodze raz mu stanie, z tego kasza na śniadanie 


Po takim wstępie wybraliśmy się na poszukiwania pirackiej mapy, a na podstawie wskazówek w niej zawartych – pirackiego skarbu. Odnaleziona skrzynia skarbów była pełna niespodzianek - np. monet, które to otrzymali wszyscy mali piraci w nagrodę za tak fantastyczną zabawę.

Nauczyciele