Nasze przedszkolaki od dłuższego czasu coś ukrywają. Jest to supertajny projekt – niespodzianka na Dzień Mamy. W jego realizacji pomogła nam Pani Justyna Matuszek – prywatnie mama Kasi z grupy „Biedronki” która na co dzień zajmuje się ceramiką.

Dzieci z wszystkich grup miały okazję zapoznania się z nową dla nich techniką plastyczną, jaką jest ceramika. Efektem naszej zabawy z gliną pod czujnym okiem Pani Justyny są piękne ozdoby w kształcie serca lub gwiazdek, które po wysuszeniu i wypaleniu zostały zapakowane i teraz czekają na swój szczególny dzień.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną dziecka. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą.

Dziękujemy serdecznie Pani Justynie za poświęcony czas i pomoc w stworzeniu pięknych prezentów dla mam naszych przedszkolaków.