Kochani rodzice,

Dzięki Waszej pomocy w zeszłym roku udało nam się zorganizować paczki świąteczne „Mała gwiazdka” dla Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie”.
Mimo bardzo trudnego czasu dla nas wszystkich przez sytuację związaną z Covid-19 wierzę, że w tym roku również dzięki Państwa pomocy uda nam się stworzyć coś niezwykłego.
W tym roku bardzo chciałabym wspomóc Pana Ryszarda, który został zgłoszony do Szlachetnej Paczki.

„Pan Ryszard jest samotnym mężczyzną mieszkającym w domu rodzinnym. Obecnie od dłuższego czasu pozostaje bez pracy. Wcześniej pracował jako murarz, jednak ciężka praca fizyczna w połączeniu z nasilającym się zapaleniem stawów powodowała coraz częstsze zwolnienia lekarskie. Kolejni pracodawcy nie byli skłonni do przedłużania umów o pracę. Pan Ryszard bardzo chciałby podjąć pracę, jednak obecna sytuacja w lokalnych firmach jest trudna. Pracodawcy odmawiają zatrudnienia ze względu na kryzys. Obecnie mężczyzna utrzymuje się z zasiłku w wysokości 640 zł., po opłaceniu wszystkich rachunków na życie pozostaje 440 zł. Bardzo ciężko jest szczególnie w okresie zimowym.
Mimo różnych przeciwności losu pan Ryszard jest osobą ciepłą, z poczuciem humoru. W wolnym czasie często pomaga starszym sąsiadom w pracach przydomowych na tyle, na ile pozwala mu jego stan zdrowia. Zaprzyjaźniony kolega, z którym Pan Ryszard ma kontakt od szkoły podstawowej często odwiedza swojego przyjaciela. Panowie wspólnie się wspierają, często razem chodzą pomagać innym potrzebującym. Trudna sytuacja materialna jest spowodowana również panującą pandemią. Obecna sytuacja bardzo ogranicza znalezienie stałej pracy, szczególnie osobom przed emeryturą"

NAJWAŻNIEJSZYMI potrzebami dla Pana Ryszarda jest

  1. Drewno – może to być bon, drewno zapakowane w worki itp.
  2. Żywność – przede wszystkim długo terminowa
  3. Pościel (kołdra i poduszka)

Pozostałe potrzeby Rodziny
Żywność trwała: Herbata, Cukier, Kasza, Konserwy mięsne, Makaron, Konserwy rybne, Mąka, Kawa, Olej, Ryż
Środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Pasta do zębów, Płyn do mycia naczyń, Mydło / żel myjący, Szampon
Odzież: Kurtka (Zimowa), Rozmiar: 170 cm, Szczupły
Wyposażenie mieszkania: Kołdra, Ręczniki, Koc, Pościel (poszwy, prześcieradło), Poduszka
Szczególne upominki: Skromne męskie kosmetyki

Ubrania, ręczniki, pościel itp. Może być używana jednak w bardzo dobrym stanie.

ZBIÓRKA TRWA DO 9 GRUDNIA 2020!!!!
Wierzę, że razem zdziałamy cuda

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Najda