W dniu 06.11.2020r. w grupie „Motylki” odbył się turniej wiedzy patriotycznej „Kocham Cię Polsko”. Celem konkursu było m.in. popularyzowanie wiedzy o Polsce, budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej, rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku przedszkolnym.

Turniej „Kocham Cię Polsko rozpoczął się od obejrzenia prezentacji multimedialnej „Polska – moja ojczyzna”.

Grupa “Motylki” została podzielona na trzy drużyny. Po zapoznaniu się z zasadami i punktacją drużyny przystąpiły do rozwiązywania zadań. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach:

1. „Koło fortuny” – każda drużyna musiała odpowiadać na pytania dotyczące Polski. Za prawidłowe odpowiedzi zdobywała wykręcone na kole fortuny punkty. Była to najbardziej emocjonująca konkurencja.

2. „Co to?” – zadaniem grup było ułożenie puzzli przedstawiających godło Polski.

3. „Gdzie jest „O’’- konkurencja polegała na wyszukaniu w wierszu pt. “katechizm polskiego dziecka wszystkich literek „O”.

4. „Głuchy telefon” – gdzie siedzący w kręgu zawodnicy musieli przekazać „na ucho” hasła dotyczące naszej ojczyzny. Zadaniem ostatniej osoby było powtórzenie „na głos” to co usłyszała.

Po emocjonujących konkurencjach ostatecznie wygrała drużyna trzecia. Wszystkie „Motylki” otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.