18.09.2020 to ważna data dla naszych przedszkolaków. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka i z tej okazji odbyło również się uroczyste Pasowanie. Taki występ stanowi bardzo ważny element życia przedszkolnego. Dzieci uczą się pokonywać nieśmiałość i prezentować własne umiejętności, nabywają w ten sposób wiary w siebie, uczą się, że ich praca włożona w naukę wierszy, piosenek, w przygotowania do występu ma określony cel i przynosi zamierzony efekt, co zachęca dzieci do dalszej nauki.


W ten ważny dzień, nasi mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Wszystkie dzieci czują się tego dnia bardzo ważne, stają się bowiem prawdziwymi przedszkolakami. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka dużą kredką przez Panią Dyrektor Aleksandrę Sowadę. Grupa „Misie” została pierwszy raz pasowana na przedszkolaka, grupa „Biedronki” na Średniaka i grupa „Motylki” na Starszaka.
Na dowód uroczystego przyjęcia do grona przedszkolaków, dzieci otrzymały pamiątkowe medale ze swoim imieniem oraz dyplom. Po wyczerpującym wystąpieniu, nastąpił moment poczęstunku i zabaw.
Gratulujemy przedszkolakom i życzymy im dużo uśmiechu, radosnych i szczęśliwych chwil spędzonych w przedszkolu a rodzicom, by zawsze byli dumni ze swoich pociech!