orkiestra dzieci

Informacje dla rodziców 

 1. Godziny otwarcia przedszkola: 6:30-16:00.
 2. Prosimy o przyprowadzanie dziecka najpóźniej do godz. 8:30.
 3. W ramach dbania o bezpieczeństwo dzieci prosimy o zamykanie furtki na zasuwę.
 4. Wyprawkę dla dziecka zakupuje przedszkole (blok, farby, plastelina, kredki, kleje, nożyczki itd.) składka wynosi 20 zł miesięcznie, będzie zbierana przez przedstawicieli Rady Rodziców. I rata 100zł do końca września 2020r., II rata 100zł do końca stycznia 2021r.
 5. Każde dziecko powinno mieć papcie i worek, a w nim ubrania na przebranie na wypadek „awarii”.
 6. Prosimy o bieżące zapoznawanie się z tablicą ogłoszeń w przedszkolu.
 7. Prosimy o przygotowanie dla dziecka stroju gimnastycznego (biała koszulka, granatowe spodenki lub dresy) oraz obuwia zmiennego i ubrań na zmianę (grupa starszaki).
 8. W przedszkolu przestrzegamy zasad higieny osobistej. Prosimy, aby każdy z rodziców przyniósł paczkę chusteczek higienicznych (w kartonowym pudełku).
 9. Prosimy o częste sprawdzanie głów dzieci i o ewentualne sygnały w celu szybkiej reakcji.
 10. Każdy rodzic we własnym zakresie ubezpiecza swoje dziecko.
 11. Prosimy o przestrzeganie zasady nieprzynoszenia zabawek przez dzieci do przedszkola.
 12. Prosimy, aby dzieci nie nosiły biżuterii. Przedszkole nie ponosi odpowiedzialności za nią.
 13. Prosimy, aby dzieci nie nosiły ze sobą do przedszkola słodyczy i napojów.
 14. Prosimy, aby poczęstunek z okazji urodzin przygotowywać adekwatnie do ilości dzieci w grupie (max.25) Dzieci przynoszą poczęstunek tylko dla swojej grupy (może to być jeden cukierek, babeczka lub owoc).
 15. Posiłki w przedszkolu to: śniadanie: godz. 8:30, obiad: godz. 11:30, podwieczorek: godz. 13:30.
 16. Jeżeli mają Państwo potrzebę konsultacji z nauczycielem prosimy o kontakt z odpowiednim wychowawcą celem ustalenia terminu rozmowy.
 17. W przedszkolu odbywają się zajęcia j. angielskiego, religii, logopedii, języka mniejszości narodowej- j. niemieckiego.
 18. Prosimy pamiętać, iż termin płatności za przedszkole mija 15-go każdego miesiąca. Prosimy o TERMINOWOŚĆ oraz PRECYZJĘ w przelewie.
 19. W przedszkolu funkcjonuje naliczanie godzinowe (za każdą rozpoczętą godzinę 1 zł). W związku z tym, każde dziecko posiada imienną kartę na podstawie, której jest naliczana opłata za przedszkole. Koszt jednej karty - 11zł. Opłaty dokonujemy u p. Intendentki
 20. Do placówki mogą uczęszczać WYŁĄCZNIE zdrowe dzieci, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję lub chorobę zakaźną. Do placówki NIE BĘDĄ wpuszczane dzieci z objawami wskazującymi na infekcję (katar, kaszel, podwyższona temperatura). Bardzo prosimy o dostosowanie się do wytycznych w celu bezpieczeństwa i dobra nas wszystkich.
 21. Rodzice zobowiązani są do zapoznania się z procedurami zapewniania bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii.