W środę 29 marca 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. A. Mickiewicza w Gogolinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski będący eliminacjami do 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział około 30 uczniów czterech szkół z terenu gminy Gogolin w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Julia Blaut i Grzegorz Janusz z klasy IV, Jagoda Reinert z klasy V i Marzena Konieczko z klasy VI. Każdy z uczestników wykazał się umiejętnością recytacji wybranego wiersza i fragmentu prozy (do pięciu minut).

W najliczniejszej kategorii, klas IV-VI, Grzegorz Janusz z klasy IV okazał się najlepszy w gminie – dzięki zajęciu I miejsca wywalczył start w etapie rejonowym konkursu recytatorskiego, który odbędzie się 19 kwietnia 2023 r. w Strzelcach Opolskich (jako jedyny będzie reprezentował naszą gminę w tej kategorii).

Grzegorza i pozostałych uczniów naszej szkoły do konkursu przygotował mgr Łukasz Wojtkiewicz.

Część zdjęć pochodzi ze strony GBP w Gogolinie.