16.01.2023 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 1a oraz 4a. Celem wyjazdu do teatru było przede wszystkim podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki, uwrażliwienie na piękno oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

Uczniowie obejrzeli fascynujący spektakl pt. „Ja goryl, ty człowiek” inspirowany życiem Koko- najsłynniejszej na świecie gorylicy, która potrafiła posługiwać się językiem migowym

i porozumiewać z człowiekiem. Teatralna opowieść nie jest co prawda dokumentalnym odzwierciedleniem życia zwierzęcia, ale elementy historii mają źródło w prawdziwych wydarzeniach. Głównym przesłaniem historii Koko było to, że wielu naukowców zaczęło patrzeć na zwierzęta inaczej, a mnóstwo ludzi nauczyło się doceniać mądrość natury.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie z pięknego przedstawienia wrócili nie tylko bardzo wzruszeni i zadowoleni, ale przede wszystkim z ważnym przesłaniem, że Ziemię trzeba kochać i szanować.

Wychowawczynie klas 1a i 4a – pani Agnieszka Wojciechowska i pani Mariola Więckowska