W dniach 21 i 22 stycznia swoje święto obchodzą wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie. Jak podkreślają uczniowie szkoły babcia i dziadek są dla nich najważniejszymi osobami i bardzo potrzebnymi.

Ze względu na pandemię nie mogła odbyć się w szkole uroczysta akademia dla babć i dziadków. Mimo tego, uczniowie klas 1-3 wspólnie ze swoimi wychowawcami przygotowali w czasie zajęć drobne upominki oraz uczyli się wierszyków i piosenek.

Babcia to ukochana osoba, która potrafi nas zrozumieć, przytuli, jeśli mamy kłopoty, i wytłumaczy, że nie ma się czym martwić. Babcia nigdy się nie gniewa, nawet gdy coś porządnie przeskrobiemy. To ona wciska w małą rączkę, to co najsmaczniejsze, ona potrafi najlepiej wysłuchać cierpliwie zwierzeń i marzeń rodzących się w małych główkach. To Babcia najskuteczniej ukoi łzy.

Dziadek także daje nam swoją miłość. Jesteśmy zasłuchani, kiedy zaczyna snuć opowieści o dawnych latach. Cieszymy się, gdy uczy nas, jak postępować w życiu. Zawsze cieszy się z naszych sukcesów i pomaga, gdy coś nam się nie udaje.