Zaczął się styczeń a wraz z nim ferie zimowe, które w obecnej sytuacji pandemii nie są takie jak zawsze. Mimo trudnej sytuacji w szkole podstawowej w Malni zorganizowano dla uczniów półkolonie pt. “Hu hu ha Zima zła”.

W pierwszym dniu zajęć uczniowie przygotowywali jogurtowe partfait, które zawierało zdrowe i pożywne produkty. Dzieci same w dowolny sposób łączyły ze sobą wcześniej przygotowane produkty.  Tak pyszne i pożywne śniadanie dało im dużo energii do dalszych zajęć. Kolejnym punktem było przygotowanie sztucznego śniegu z pampersów, a następnie wykonanie dowolnej śnieżnej rzeźby. Zabawom i pomysłom nie było końca.

Dla większości uczestników zabawa sztucznym śniegiem przyniosła wiele radości, to jednak największą frajdę sprawiła uczniom “bitwa” na papierowe śnieżki.  Oprócz zajęć zaplanowanych organizatorzy półkolonii przygotowali niespodziankę dla dzieci w postaci warsztatów z panią sołtys Barbarą Herok. Pani Basia wspólnie z uczniami wykonała zimowe ludki z filcu. Zajęcia te zostały zorganizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie – za co serdecznie dziękujemy.