W dniu 11 października 42 uczniów naszej szkoły wyruszyło wraz wychowawcami na wycieczkę do Krakowa. Swoją przygodę w poznawaniu miasta rozpoczęliśmy od spotkania z przemiłą panią przewodnik, która pięknie i obszernie opowiadała nam o najpiękniejszych zabytkach Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od placu Matejki, na którym znajduje się pomnik Grunwaldzki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie udaliśmy się spacerkiem w stronę krakowskiego rynku mijając po drodze m.in. Barbakan, Bramę floriańską oraz dom Jana Matejki. Po przejściu urokliwej ulicy Floriańskiej dotarliśmy do Sukiennic, przy których zobaczyliśmy setki gołębi. To dopiero był widok! Na Starym Rynku mięliśmy również okazję usłyszeć Hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, po którym pan grający na trąbce pomachał do nas z okna. Przy Sukiennicach mieliśmy czas na zakup pamiątek i drobnych upominków dla najbliższych (no bo to przecież konieczność!). Następnie pani przewodnik zaprosiła nas do wnętrza Kościoła Mariackiego i przekazała nam ogrom ciekawych informacji- usłyszeliśmy m.in. legendę o żółtej ciżemce. W kościele oddaliśmy się chwilowej zadumie podziwiając Ołtarz Wita Stwosza oraz malowidła pięknych aniołów stworzonych ręką samego Jana Matejki. Po pożegnaniu pani przewodnik, udaliśmy się na obiad. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w stronę Smoczej Jamy, a Smok który jej pilnował zionął do nas ogniem. Uwierzycie?

Na koniec udaliśmy się do Ogrodu Doświadczeń, gdzie poprzez zabawę i samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy mógł wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

Pełni pozytywnych wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni z cudownej wycieczki do Krakowa. Pewnie kiedyś tam wrócimy…

Wychowawcy wycieczki