04 września 2023 r. uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny. Dla tegorocznych pierwszoklasistów dzień 04 września był wielkim wydarzeniem. Wszyscy złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Malni. W trakcie ślubowania zobowiązali się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i miłości Ojczyzny. Dołączyli w ten sposób do naszej szkolnej rodziny. Pasowania na ucznia dokonała Dyrektor szkoły mgr Aleksandra Sowada. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali piękne dyplomy, a od kolegów i koleżanek z klasy drugiej miłe niespodzianki. Potem były wpisy do Kroniki szkolnej i „tyty” pełne słodkości przygotowane przez rodziców uczniów klasy pierwszej. Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pierwszoklasiści pozowali do pamiątkowych zdjęć, a potem udali się na poczęstunek do swojej klasy. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych ocen, wielu sukcesów i radosnych chwil w naszej szkole.