W dniach 2 i 3 czerwca uczniowie naszej szkoły z klasy 3, 4 i 5 byli na wycieczce w Górach Stołowych. Pierwszego dnia zwiedzili kopalnię Złota w Złotym Stoku. W okresie rozkwitu górnictwa, w pierwszej połowie XVI w. Złoty Stok był największym ośrodkiem wydobycia złota na Śląsku i znaczącym w Europie. W skład podziemnej trasy turystycznej, którą uczniowie mieli okazję zwiedzić wchodzi Sztolnia Gertruda (część muzealna), Chodnik Śmierci oraz jedyny w Polsce podziemny wodospad w Sztolni Czarnej. W ramach biletu wstępu uczniowie odwiedzili również średniowieczną osadę górniczą. Wieczorem w przyhotelowej Bacówce odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek na ogromnym grillu opalanym drewnem.

Drugiego dnia po śniadaniu wycieczkowicze ruszyli autokarem do Kudowy Zdrój, aby wejść do Muzeum Zabawek oraz pospacerować po Parku Zdrojowym. Następnie uczniowie po powrocie do Karłowa wraz z przewodnikiem udali się na Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) z przepięknymi formami skalnymi np. Wielbłąd, Fotel Pradziada, głęboka rozpadlina Piekiełko. Pokonali kamienne schody, by podziwiać cudowne trasy widokowe.

Po zejściu ze Szczelińca uczniowie ruszyli wraz z opiekunami w drogę powrotną. Oczywiście nie obyło się bez wizyty w Mcdonald.

Szczęśliwi, zadowoleni i trochę zmęczeni uczestnicy wycieczki obiecali sobie, że w następnym roku szkolnym koniecznie jeszcze raz umówią się na wspólny wyjazd.