Dnia 17.09.2020 roku klasa 8 wybrała się na wycieczkę rowerową do Kamienia Śląskiego. Opiekunami uczniów podczas wycieczki były pani Katarzyna Fiszer oraz pani Danuta Grobosz. Trasa rowerowa wiodła przez lasy i mało uczęszczane drogi. W czasie jazdy było kilka przerw na zjedzenie drugiego śniadania.

Po dotarciu na miejsce uczniowie zwiedzili najpierw cmentarz, na którym były pochowane osoby zmarłe na cholerę. Następnie udali się do kompleksu pałacowo – parkowego w Kamieniu Śląskim. Zwiedzanie zaczęli od kaplicy, w której wg legendy urodził się święty Jacek. Potem wraz z przewodnikiem klasa 8 została oprowadzona po wnętrzu zamku. Podczas zwiedzania poszczególnych pomieszczeń uczniowie poznali historię tego miejsca, mogli zobaczyć różne antyki znajdujące się zamku. Dzieci były zachwycone nie tylko opowieściami związanymi z zamkiem i jego mieszkańcami, ale także stojącymi tam przedmiotami i meblami z różnych epok. Po skończonym zwiedzaniu cała grupa udała się do restauracji na pyszną pizzę. Gdy posiłek dobiegł końca uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w drogę powrotną do Malni.

Klasa 8 była zachwycona z przebiegu wycieczki i wspólnie spędzonego czasu. Wszyscy jednomyślnie wyrazili nadzieję, że za jakiś czas znowu wybiorą się na wyprawę rowerową.