Samorząd Uczniowski

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30.09.2019r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Do wyborów przystąpiło 8 uczniów z klas V-VIII oraz 4 uczniów z kas I-III.

Czytaj więcej...

SZKOLNE WALENTYNKI 2019

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo - tylko najodważniejsi podpisują się imieniem i nazwiskiem. W naszej szkole powstała skrzynka walentynkowa do której uczniowie przez cały tydzień wrzucali swoje miłosne wyznania. Każdy z uczniów naszej szkoły miał czas, aby stworzyć i wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. 14 lutego w czasie apelu skrzynka została oficjalnie otwarta, a walentynki zostały dostarczone w odpowiednie ręce. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Agata Janik

SZKOLNY BAL PRZEBIERAŃCÓW

22 lutego w naszej szkole odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczniów było przebranie się w strój związany z tym, kim każdy z nas chciałby w przyszłości być. Uczniowie wraz z rodzicami zadbali o to, aby każdy w tym dniu wyglądał wyjątkowo. Po strojach uczniów można sądzić, że wielu z nich chciałoby zostać w przyszłości strażakami, lekarzami, sportowcami czy modelkami. Nie obyło się również bez super bohaterów, chcących w przyszłości ratować świat. Dziewczyny z samorządu uczniowskiego zadbały o dobrą atmosferę w czasie balu, przygotowując różne gry i zabawy. W czasie zabawy przygrywał nam Pan Paweł Wiencek, który jest wokalistą w zespole muzycznym COMODO. Dzięki współpracy z Radą Rodziców, uczniowie naszej szkoły otrzymali w czasie balu soki oraz batony, które pozwoliły na szybkie podładowanie baterii i dalszą zabawę.

A. Janik, M. Jonderko, A. Malik

Góra grosza 2019

Co roku na przełomie listopada i grudnia Samorząd Uczniowski wraz z całą społecznością szkolną włącza się do akcji pod hasłem Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Dzięki takim akcjom uświadamiamy sobie, że oddając, chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W ramach tej akcji charytatywnej uczniowie wzięli udział w konkursie, która klasa nazbiera więcej grosza. W przeliczaniu pieniędzy pomagały nasze wolontariuszki.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

Szlachetna Paczka 2018!

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej Samorząd Uczniowski mógł zorganizować już drugi raz zbiórkę Szlachetnej Paczki dla najbardziej potrzebujących. 6 grudnia 2018 roku zebraliśmy się na korytarzu szkolnym, aby podsumować zbiórkę paczki. Rodzina z Krapkowic oprócz żywności, odzieży, pościeli czy materiałów szkolnych otrzymała również meble. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc!


Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

ŚNIADANIE DAJE MOC 2018!

Dnia 8 listopada 2018 roku w szkole i przedszkolu, odbyła się ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc!”. Wszystkie klasy przygotowały wspaniałe i zdrowe śniadaniowe potrawy na ich stołach znalazły się m.in. pasty jajeczne, koktajle, kolorowe kanapki itp. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w tej akcji grupa najstarsza i średnia przygotowały samodzielnie śniadanie, którym podzieliły się z maluchami. Wszyscy przestrzegaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania. Nasi uczniowie zapamiętali, że „Śniadanie daje MOC!”.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w PSP w Malni

Zgodnie z obowiązującym regulaminem Samorządu Uczniowskiego w PSP w Malni dnia 26.09.2018r. odbyły się wybory do SU. W kampanii przedwyborczej wzięło udział 5 uczniów z klas IV-VIII. A są nimi:

  1. Dominika Makiola
  2. Julia Grosz
  3. Marta Cieślak
  4. Aurelia Spallek
  5. Weronika Radajewska

Komisja Wyborcza w składzie: Olivier Witkowski (przewodnicząca), Michał Malkusz (członek), Natalia Halczuk (członek), Jagoda Reinert (członek), Tobiasz Stokłosa (członek), Oliwia Gajowy (członek), Dawid Doleżych (członek) po przeprowadzonych wyborach przeliczyła karty wyborcze z których wynikło, że: oddano 106głosów w tym: głosów ważnych: 97, głosów nieważnych: 1. Poszczególną liczbę głosów oddano na:

Lp.

Imiona i nazwiska kandydatów

Liczba oddanych głosów

1.

Dominika Makiola

6

2.

Julia Grosz

17

3.

Marta Cieślak

13

4.

Aurelia Spallek

42

5.

Weronika Radajewska

18

           

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aurelia Spallek uczennica klasy VII, wiceprzewodniczącą Weronika Radajewska uczennica kalsy VII, a sekretarzem Julia Grosz uczennica klasy VI. Pozostali kandydaci wchodzą w skład Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 26.09.2018r. został również wybrany (w formie tajnego głosowania) opiekun Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 Pani Agata Janik.

W dniu 01.10.2018r. odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego, który jednogłośnie przyjeło plan pracy SU na nowy rok szkolny 2018/2019.

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019

 

Miesiąc

Lp.

Tematyka, planowane zadania

Wrzesień

1.

2.

3.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego – akcja pt. „Samorządy Mają Głos”.

Rozpoczęcie działalności Samorządu Uczniowskiego.

Akcja charytatywna pt. „Szkoło Pomóż i Ty”.

Październik

1.

2.

3.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerka.

Jesienna ozdoba w oknie – stwórz jesienną dekorację – 26.10.2018r. (piątek).

Biała rękawiczka.

Listopad

1.

2.

3.

4.

5.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

Ogólnopolska akcja pt. „Śniadanie daje moc!” – Dzień Zielony-08.11.2018r.(czwartek).

Narodowe śpiewanie – 09.11.2018r. (piątek)

Andrzejkowy zawrót głowy! – tradycje i zwyczaje - 29.11.2018r. (czwartek).

Biała rękawiczka.

Grudzień

1.

2.

3.

4.

5.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

Jarmark Bożonarodzeniowy – występy każdej klasy –grudniowa niedziela.

Szlachetna Paczka – akcja charytatywna  - Dzień Czerwony - 06.12.2018r. (czwartek).

„Kolędować każdy może!” – wieczerza wigilijna – 21.12.2018r. (piątek).

Biała rękawiczka.

Styczeń

1.

2.

3.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

Góra Grosza - 03.01.2019r. (czwartek).

Biała rękawiczka.

Luty

1.

2.

3.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

„Mój przyszły zawód!” bal przebierańców - 15.02.2019r. (piątek).

Biała rękawiczka.

Marzec

1.

2.

3.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

Dzień Samorządności – wycieczka niespodzianka - 21.03.2019r. (czwartek).

Biała rękawiczka.

Kwiecień

1.

2.

3.

4.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.       

Śniadanie wielkanocne – Dzień Żółty- 12.04.2019r. (środa).

Dzień Ziemi – Jak dbamy o ziemię? - 25.04.2019r. (czwartek).

Biała rękawiczka.

Maj

1.

2.

3.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

Dzień Sportu. Dzień Dziecka – podsumowanie Punktomani - 31.05.2019r. (piątek).

Biała rękawiczka.

Czerwiec

1.

2.

Codzienne losowanie szczęśliwego numerku.

Biała rękawiczka – podsumowanie.

 

Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego może ulec zmianie!

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018!

Dnia 26.09.2018 roku odbyły się WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018! Wybory to było prawdziwe wydarzenie w naszej szkole uczniowie z wielkim przejęciem i odpowiedzialnością podeszli do tego zadania. Nasz lokal wyborczy wyglądał bardzo profesjonalnie znajdowała się w nim również urna, stół dla komisji wyborczej. W głosowaniu brało udział 106 osób, a 5 startowało w wyborach na Przewodniczącego. Wyniki zostały ogłoszone podczas apelu.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

baner loga opolskie