Wydarzenia

Starszaki lubią zabawę z wodą!

W minionym tygodniu grupa motylków eksperymentowała z wodą – dzieci poznały trzy stany skupienia wody, dowiedziały się, co pływa, a co tonie. Dzieci utrwalały pojęcia związane ze zmianami pogody w cyklu pór roku. Wysłuchały opowiadania Jedna srebrna kropla i zapoznały się z cyklem obiegu wody w przyrodzie. Na koniec zrobiły piękne prace przedstawiające: jak powstaje deszcz.

Monika Mijal - Tokarczyk

 

 

Przedszkolaki odwiedzają groby zmarłych

Spotkanie z bajką

25 października nasze przedszkole odwiedziła Pani Marta z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie która przeczytała dzieciom bajkę o Kubusiu Puchatku z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Magiczna siła Kamishibai sprawiła, że dzieci były niezwykle zainteresowane takim niecodziennym odczytem ulubionej książki. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały historyjki jaka przytrafiła się Kubusiowi i jego przyjaciołom. Pani Marta przeczytała także wiersz, w którym dzieci aktywnie uczestniczyły - kiedy usłyszały swój kolor musiały podejść do drzewa i powiesić na nim liście w odpowiednim kolorze. Spotkanie to zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie i do końca dnia opowiadały o tym wydarzeniu.

Nauczyciele przedszkola

Dzień dyni 2019 w naszym przedszkolu

W tym szczególnym dniu nasze przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowym polu. Naszą zabawę zaczęliśmy od sprawdzenia co dynia kryje w środku. Dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni same wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i konsystencję dyni. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, toczenie dyni między dziećmi oraz slalom dyniowy. Jednak szczególną atrakcją okazała się nietypowa zabawa - malowanie stopami. Wspaniała zabawa i uśmiechy na twarzach dzieci potwierdziły, że to był dobry pomysł. Dyniowy obraz powstał bardzo szybko! Na zakończenie starsze dzieci wykonały dyniowe lampiony a młodsze wyklejały bibułą wzór dyni. Dla chętnych dzieci była też okazja do pomalowania twarzy – atrakcję tę zorganizowała Julka z grupy biedronki, która osobiście malowała ochotnikom buzie. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Nauczyciele przedszkola

Biedroneczki czytają książeczki

Biedroneczki przez cały tydzień zajmowały się tematyką związaną z książkami. Nasz tydzień rozpoczął się od przyniesienia ulubionych książeczek, dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Odwiedziliśmy także szkolną bibliotekę, gdzie Pani Magda w bardzo ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki swojej pracy. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, zwiedziły placówkę oraz z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i poznały zasady wypożyczania książek.
W ciągu całego tygodnia dowiedziały się także, jak powstaje książka oraz jak należy je szanować. Dzieci miały również okazję stworzyć swoje własne książeczki, zakładki oraz mola książkowego który ma zachęcać do czytania bajek. Na zakończenie tygodnia odwiedziła nas Pani z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie która przeczytała dzieciom bajkę oraz wiersz, który zaangażował dzieci do wspólnej zabawy.
Zachęcamy do codziennego czytania swoim dzieciom, ponieważ głośne czytanie uczy mowy, wzbogaca wyobraźnię, rozwija pamięć, buduje i wzmacnia więź z rodzicem, a także pobudza chęć do samodzielnego czytania i zdobywania wiedzy.

Zyta Reinert

W sklepach zabawki są piękne i kolorowe… Ale czy można je zrobić samemu?

Grupa Biedroneczek postanowiła to sprawdzić i stworzyć niepowtarzalne własne maskotki z wykorzystaniem kolorowych skarpet. Dzieci wyobraziły sobie swoje wymarzone postacie, wypychały skarpetki watą formując wymyślony kształt maskotki, dobrały guziczki, z których zrobiły oczka i nosy. Tak, oto powstały księżniczki, króliczki, pieski oraz misie. Te zajęcia nauczyły dzieci, iż wspaniałe rzeczy można wykonać samemu z przedmiotów i materiałów, które uważane są za bezużyteczne. Maluchy były zachwycone i bardzo z siebie dumne, że dały radę. Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobione maskotki, a wyszły one dzieciom wspaniale!
Zyta Reinert

Pożar?

Nie, to tylko próbna ewakuacja przeciwpożarowa, która została przeprowadzona dnia 15.10.2019r. Udział wzięły wszystkie dzieci i personel całej placówki, który był obecny w tym dniu. Celem jej było przygotowanie przedszkolaków, uczniów oraz personelu do właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie i przede wszystkim bezpiecznie zachowując wszystkie procedury. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego dzieci pod opieką nauczycieli oraz pozostali pracownicy placówki opuściły budynek przedszkola i szkoły wyjściami ewakuacyjnymi. Miejsce zbiórki naszej placówki znajduje się na boisku szkolnym, gdzie po zakończonej ewakuacji zostały zaprezentowane pokazy strażackie.

Katarzyna Najda

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Dzieci przedszkolne z najmłodszej grupy wiedzą jak ważną role dla naszego zdrowia ma spożywanie warzyw i owoców. W minionym tygodniu robiliśmy zdrową sałatkę z jabłek i marchwi. Dzieci samodzielnie starły produkty, mając przy tym wiele satysfakcji, że mogą samodzielnie przygotować dla siebie posiłek. Sałatka wyszła pyszna.

Anna Pospiech

MOTYLKI NA WYCIECZCE W KAUFLANDZIE!

We wtorek najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę do supermarketu Kaufland. Przy samym wejściu zostaliśmy powitani przez pracowników sklepu, którzy pokazali Motylkom takie miejsca i zakamarki marketu, w których nigdy nikt z nas nie był. Obejrzeliśmy magazyn pełen różnych towarów, obserwowaliśmy pracę wózka do przewożenia palet, pomogliśmy panu Piotrowi załadować kartony do specjalnej maszyny. Byliśmy w chłodni z mrożonkami - brrr, ale tam było zimno! Najbardziej nam się podobało w piekarni, gdzie mogliśmy sami upiec sobie chrupiące bułeczki. Byliśmy także w biurze pani dyrektor, w szatni, w pokoju ochroniarza, który pokazał nam różne zakamarki sklepu z widoku kamer. Na koniec dostaliśmy od załogi Kaufland wspaniałe prezenty, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy pani dyrektor i całej załodze za świetnie zorganizowane zajęcia.
Monika Mijal - Tokarczyk

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU 2019

W tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat”, był przygotowany tor przeszkód, w którym chłopacy walcząc o swój tytuł musieli pokonać przeszkody, ubierając się w muchę, kamizelkę i kapelusz.
Były także tańce z balonami i na gazecie, które sprawiły wszystkim dzieciom wiele radości.
Z okazji ,,Dnia Chłopaka" nasi panowie otrzymali od dziewczynek słodkie upominki.
Upominki na Dzień Chłopca zakupili rodzice, za co serdeczne dziękujemy!

Monika Mijal-Tokarczyk

baner loga opolskie