Wydarzenia

Bezpieczne wakacje

Zbliża się okres wakacyjny, dlatego dnia 17 czerwca 2019 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicieli policji, którzy przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku. Policjanci z Komisariatu w Gogolinie wygłosili prelekcje na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Zostały przedstawione zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk wodnych oraz zasady ograniczonego zaufania wobec obcych osób.

Policjanci również odpowiedzieli na wiele pytań zadanych przez dzieci.

Katarzyna Najda

Pieczemy ciasteczka z Panią Basią

12 czerwca maluszki wraz z Panią Basią Szepela piekły ciasteczka. Poznały podstawowe produkty, których używa się do zrobienia maślanych ciasteczek z lentylkami. Miały możliwość wyrabiania ciasta, wałkowania oraz lepienia. Przed włożeniem do pieca dzieci ozdobiły swoje ciastka kolorowymi drażetkami. Kiedy ciastka były gotowe nie zapomniały o poczęstunku pozostałych dzieci i pań. Dziękujemy Pani Basi za ciekawą lekcje pieczenia oraz za wielką cierpliwość.

Warsztaty z gliną

17.06.2019r. nasza grupa Motylków gościła wyjątkowych gości - państwa Wandrowskich, którzy przeprowadzili ciekawe warsztaty ceramiczne. Ciocia Kuby i Amelii jest artystką-ceramikiem. Nasze starszaki dowiedziały się skąd  bierze się glina oraz jak wygląda proces tworzenia przepięknych kubków, talerzy czy drobiazgów wykonanych z gliny.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Znakomicie przygotowuje rękę do nauki pisania; rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Serdecznie dziękujemy Państwu Wandrowskim za poświęcony czas i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów dla dzieci.

M. Jonderko 

PRZEDSZKOLAKI W ZACZAROWANM ŚWIECIE NAUKI W OPOLU

14 maja grupa Motylków i Biedronek została zaproszona do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu na warsztaty pt. „Zaczarowany Świat”. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych.  W pierwszym pokoju przed dziećmi otworzyły się drzwi do świata muzyki. Pani prowadząca opowiadała dzieciom jak powstaje dźwięk, dzieci poznały różne instrumenty, które mogły dotknąć i na nich zagrać. Pani uświadomiła im, że najlepszym instrumentem jest ciało człowieka. W drugim pokoju dzieci założyły magiczne gogle i ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód- co wcale nie było łatwe. W trzecim pokoju uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca pszczół oraz jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice i truteń. Czwarty pokój okazał się być leśnym światem. Dzieci na tablicy interaktywnej wykonywały przeróżne zadania dotyczące zwierząt żyjących w lasach.  W przerwie na dzieci czekały pyszne niespodzianki. Był to dzień pełen wrażeń i możliwości zdobycia cennej wiedzy.

Pieczemy bułeczki

Dzisiejsze zajęcia kulinarne nauczyły nas cierpliwości. Grupa średniaków piekła drożdżowe bułeczki, które to musiały dwa razy rosnąć, aby nadawały się do upieczenia. Najpierw wyrobiliśmy ciasto z wcześniej starannie odmierzonych składników, następnie formowaliśmy bułki. Dzieci były zachwycone, że udało się upiec bułki lepsze niż ze sklepu.

Anna Pospiech

Wycieczka do Przysieczy

Przedszkolaki małe, duże
po miesiącach ciężkiej pracy.
Pojechały na wycieczkę.
Gdzie dokładnie?
Do Przysieczy!
By zobaczyć i posłuchać.
Świnie, krowy i króliki.
Pawia, kaczki i dziki.
A tych zwierząt całe mnóstwo.
Trudno zliczyć głowa boli.
A do tego jeszcze tańce.
W starodawnych pięknych strojach.
Przejazd bryczką i plac zabaw.
I tak można by wyliczać.
Bo to dla Nas "Milusińskich".
W gospodarstwie u Lipińskich!

DZIEŃ ZIEMI 2019 W PRZEDSZKOLU

25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co oznacza pojęcie ekologia oraz dlaczego pojemniki na śmieci mają różne kolory. Przedszkolaki ze wszystkich grup „uzbrojone” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci przemierzyły najbliższą okolicę przedszkola i pobliski las w celu posprzątania miejsca, w którym żyją. Naszej akcji przyświecało motto: „Jeśli świat będzie czysty – zdrowy będzie każdy z nas”. Dodatkowo przedszkolaki dokonały prac porządkowych wokół przedszkola i wykonały prace plastyczne pt. „Nasza Planeta Ziemia”.

Z wizytą w gospodarstwie

W marcu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gospodarstwo Państwa Bartoń.
Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się wszystkim zwierzętom . Wiele z dzieci po raz pierwszy w życiu widziały zwierzęta domowe na żywo .
Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie .

Zawieszenie strajku nauczycieli

Drodzy rodzice, opiekunowie, informujemy, że z dniem 15 kwietnia 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu zostaje zawieszony strajk. Przedszkole będzie funkcjonować normalnie od godziny 6:30.

Sprawdzian ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z planem (15 – 17 kwietnia), uczniowie proszeni są o przybycie do szkoły na godzinę 8:15.

 

,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński’’

Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni zwycięzcą konkursu ,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc’’ w kategorii placówki oświatowe i instytucje kultury. Szkoła Podstawowa w Malni otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa przede wszystkim należą się Pani Beacie Gabor, która to stworzyła te piękne dekoracje.
Anna Pospiech

baner loga opolskie