Wydarzenia

Zebranie z Rodzicami dzieci Oddziału Przedszkolnego

ZEBRANIE Z RODZICAMI
Szanowni Rodzice!!!
Dyrektor i Nauczyciele Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
Serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców na zebranie
dnia 26.08.2019r. o godzinie 16:30

dzieci

Wakacje 2019 w naszym przedszkolu!

Pierwszy tydzień wakacji bawiliśmy się różnymi kolorami: żółtym, zielonym, niebieskim, różowym i czerwonym. Mówiliśmy, z czym kojarzą nam się konkretne kolory.
W drugim tygodniu wakacji spędziliśmy rozmawiając o naszych pupilach: psach i kotach. Dyskutowaliśmy również o zwierzętach mieszkających w zoo i dowiedzieliśmy się jak zachować się w obecności zwierząt, których nie znamy. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe i naśladowanie odgłosów zwierząt.
Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta: koty, psy, rybki, żabki i wspólnie stworzyliśmy miniaturowe zoo.

Monika Mijal

Zakończenie roku przedszkolnego 2018/19 w grupie „Motylków”

Dnia 26 czerwca 2019r. O godz. 10.00 w grupie „Motylków”, odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego. Dla części grupy było to również zakończenie całej edukacji w przedszkolu. Jak ten czas szybko minął....
Grupa dzieci, które zostają w przedszkolu pożegnały się ze swoimi kolegami i koleżankami, które kończą edukację przedszkolną. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach. Nasi absolwenci w swoich wierszach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały wspólne spędzone razem chwile, wspólne zabawy i przygody. Natomiast młodsi w wierszach pożegnali starszych kolegów i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole.
Pod koniec odbył się mały sprawdzian czy na pewno nasze starszaki będą dzielnymi i odważnymi pierwszoklasistami od września oraz odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom.
Szczególnymi gości tego dnia byli rodzice, którym jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.
Dziękuję za cały rok przedszkolny, życzmy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu :-)

Do występu grupę ,,motylków'' przygotowała pani Katarzyna Najda oraz pani Magdalena Jonderko.

Katarzyna Najda

Pyszne lody dla ochłody

W ostatnich dniach pogoda bardzo nam dopisuje i są coraz bliżej wakacje, dlatego wszystkie nasze przedszkolaki wybrały się ze swoimi paniami do pobliskiego sklepu na lody. Ta zimna i smaczna niespodzianka w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. Po smacznym poczęstunku wszyscy uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Państwu Annie i Romanowi Janiszewskim za zaproszenie i ufundowanie miłej niespodzianki.

Katarzyna Najda

Bezpieczne wakacje

Zbliża się okres wakacyjny, dlatego dnia 17 czerwca 2019 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicieli policji, którzy przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku. Policjanci z Komisariatu w Gogolinie wygłosili prelekcje na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Zostały przedstawione zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk wodnych oraz zasady ograniczonego zaufania wobec obcych osób.

Policjanci również odpowiedzieli na wiele pytań zadanych przez dzieci.

Katarzyna Najda

Pieczemy ciasteczka z Panią Basią

12 czerwca maluszki wraz z Panią Basią Szepela piekły ciasteczka. Poznały podstawowe produkty, których używa się do zrobienia maślanych ciasteczek z lentylkami. Miały możliwość wyrabiania ciasta, wałkowania oraz lepienia. Przed włożeniem do pieca dzieci ozdobiły swoje ciastka kolorowymi drażetkami. Kiedy ciastka były gotowe nie zapomniały o poczęstunku pozostałych dzieci i pań. Dziękujemy Pani Basi za ciekawą lekcje pieczenia oraz za wielką cierpliwość.

Warsztaty z gliną

17.06.2019r. nasza grupa Motylków gościła wyjątkowych gości - państwa Wandrowskich, którzy przeprowadzili ciekawe warsztaty ceramiczne. Ciocia Kuby i Amelii jest artystką-ceramikiem. Nasze starszaki dowiedziały się skąd  bierze się glina oraz jak wygląda proces tworzenia przepięknych kubków, talerzy czy drobiazgów wykonanych z gliny.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Znakomicie przygotowuje rękę do nauki pisania; rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Serdecznie dziękujemy Państwu Wandrowskim za poświęcony czas i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów dla dzieci.

M. Jonderko 

PRZEDSZKOLAKI W ZACZAROWANM ŚWIECIE NAUKI W OPOLU

14 maja grupa Motylków i Biedronek została zaproszona do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu na warsztaty pt. „Zaczarowany Świat”. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych.  W pierwszym pokoju przed dziećmi otworzyły się drzwi do świata muzyki. Pani prowadząca opowiadała dzieciom jak powstaje dźwięk, dzieci poznały różne instrumenty, które mogły dotknąć i na nich zagrać. Pani uświadomiła im, że najlepszym instrumentem jest ciało człowieka. W drugim pokoju dzieci założyły magiczne gogle i ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód- co wcale nie było łatwe. W trzecim pokoju uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca pszczół oraz jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice i truteń. Czwarty pokój okazał się być leśnym światem. Dzieci na tablicy interaktywnej wykonywały przeróżne zadania dotyczące zwierząt żyjących w lasach.  W przerwie na dzieci czekały pyszne niespodzianki. Był to dzień pełen wrażeń i możliwości zdobycia cennej wiedzy.

Pieczemy bułeczki

Dzisiejsze zajęcia kulinarne nauczyły nas cierpliwości. Grupa średniaków piekła drożdżowe bułeczki, które to musiały dwa razy rosnąć, aby nadawały się do upieczenia. Najpierw wyrobiliśmy ciasto z wcześniej starannie odmierzonych składników, następnie formowaliśmy bułki. Dzieci były zachwycone, że udało się upiec bułki lepsze niż ze sklepu.

Anna Pospiech

Wycieczka do Przysieczy

Przedszkolaki małe, duże
po miesiącach ciężkiej pracy.
Pojechały na wycieczkę.
Gdzie dokładnie?
Do Przysieczy!
By zobaczyć i posłuchać.
Świnie, krowy i króliki.
Pawia, kaczki i dziki.
A tych zwierząt całe mnóstwo.
Trudno zliczyć głowa boli.
A do tego jeszcze tańce.
W starodawnych pięknych strojach.
Przejazd bryczką i plac zabaw.
I tak można by wyliczać.
Bo to dla Nas "Milusińskich".
W gospodarstwie u Lipińskich!

baner loga opolskie