Wydarzenia

WIZYTA W TEATRZE LALKI I AKTORA W OPOLU

Dnia 9.01.2019r. grupa starszaków i średniaków były z wizytą w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu na spektaklu pt. „Bajka o szczęściu”. Była to ciepła, mądra i urocza baśń w klimacie braci Grimm, która mówi o sile przyjaźni, cenniejszej od wszelkich dóbr materialnych, które przecież szczęścia nie dają. Sztuka pokazała, że gromadzenie przedmiotów nie daje prawdziwego szczęścia, że ważniejsze są uczucia przyjaźni i miłości. Mówi i o tym, że dopiero gdy się utraci bliskich, można zrozumieć, jak byli dla nas ważni.
Po spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach, których inspiracją stały się teksty Marty Guśniowskiej z książki jej autorstwa „Alfabet Teatru” . Podczas zajęć dzieci pracowały nad głosem, nad prawidłowym artykułowaniem swoich myśli, nad wyrażaniem i kontrolowaniem swoich emocji, a przede wszystkim nad wyobraźnią i kreatywnością. Poznały tam podstawowe zasady funkcjonowania techniki teatru cieni. Dzieci również wykonały proste zadania plastyczne, lalkę cieniową lub planszową, rekwizyt lub element scenografii. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci oraz nauczyciele brali udział we własnym spektaklu teatralnym.

Agata Janik
Monika Mijal

Bożonarodzeniowe podziękowania

podziekowania

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia!

Miesiąc grudzień był miesiącem wyjątkowym i magicznym dla nas wszystkich. Okres ten upłynął nam w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze. Rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, słuchaliśmy kolęd i piosenek świątecznych. Wspólnie ustroiliśmy choinkę, posprzątaliśmy i udekorowaliśmy salę. Aby poczuć magię świąt własnoręcznie upiekliśmy pyszne pierniczki.

Monika Mijal,
Ania Pospiech

 

Wigilii 2018

Stalo się tradycją organizowanie w naszym przedszkolu Wigilii dla dzieci. W tym roku odbyła się ona 20 grudnia. Uczestniczyły w niej wszystkie przedszkolaki. W oczekiwaniu na ten uroczysty moment dzieciom umilił czas występ tria szkolnego w składzie: Agnieszka Malik (nauczyciel) - flet, Aurelia Spallek-saksofon oraz Julia Przybyła-saksofon. Po wspólnym kolędowaniu dzieci usiadły do pięknie udekorowanych stołów. Wspaniałym momentem okazało się dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom elementy tradycji ale przede wszystkim wzmacniają bliskie i serdeczne relacje z najbliższymi.
Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom naszej placówki życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki dla seniorów

Dnia 16 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie opłatkowe dla seniorów z wsi Malni. Grupa starszaków miała okazję wystąpić dla najstarszych mieszkańców, aby uświetnić tę uroczystość oraz wywołać uśmiech na ich twarzach. Dzieci wykonały taniec aniołów, piosenkę z inscenizacją ruchową oraz grę na instrumentach. Mamy nadzieję, że występ się podobał, a poniżej krótka foto relacja:)

Agata Janik, Magdalena Jonderko

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO W PRZEDSZKOLU

Wizyta Mikołaja w przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Każda grupa zaprezentowała się przed wyjątkowym gościem podczas konkurencji sportowych tj.: skoki na krze, toczenie piłki śniegowej, przejście przez zaspę, strojenie choinki. Najwięcej radości sprawiła dzieciom jednak konkurencja przygotowana specjalnie przez naszego gościa: rut kulą śnieżną do worka, oraz zabawa taneczna z Mikołajem. Na koniec zostały wręczone każdej grupie nagrody i prezenty za udział w tym wyjątkowym dniu.

Monika Mijal

Szlachetna Paczka 2018!

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej Samorząd Uczniowski mógł zorganizować już drugi raz zbiórkę Szlachetnej Paczki dla najbardziej potrzebujących. 6 grudnia 2018 roku zebraliśmy się na korytarzu szkolnym, aby podsumować zbiórkę paczki. Rodzina z Krapkowic oprócz żywności, odzieży, pościeli czy materiałów szkolnych otrzymała również meble. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc!


Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

Święto Górnika 2018!

Z okazji górniczego święta - Barbórki przedszkolaki odwiedziły „białych górników”, którzy pracują w przemyśle cementowym w Górażdżach. Górnicy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Przedstawili stroje górnicze i omówili ich charakterystyczne elementy. Dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki, tańce oraz grę na instrumentach. Złożyły życzenia oraz wręczyły samodzielnie przygotowane upominki. Na zakończenie czekała niespodzianka - słodkie cukierki, odblaskowe gadżety oraz  obejrzenie samochodu transportowego.

Agata Janik, Monika Mijal

Mali kucharze pieką "Murzynka"

Za nami kolejne zajęcia z projektu mali kucharze. Dziś piekliśmy słodziutkiego "Murzynka". Każde dziecko z zaangażowaniem wykonywało swoje zadania, jedni wbijali jajka, inni odmierzali odpowiednią ilość cukru i mąki, a pozostałe przedszkolaki z zapałem mieszały ciasto. Nasz "Murzynek" wyszedł przepyszny, palce lizać.

Anna Pospiech

Pszczółka Maja

Dnia 27.11.2018 dzieci z przedszkola zobaczyły spektakl teatralny pt. „Pszczółka Maja” w Domu Kultury w Krapkowicach. Aktorzy przenieśli młodych widzów na teatralną łąkę, aby mogły z bliska się wszystkiemu przyjrzeć. Maja to pszczółka, na która zawsze można liczyć, jest radosna i gotowa do pomocy innym. Spotkanie z Mają i jej przyjaciółmi pobudziło wrażliwość na piękno przyrody, nauczyło dzieci szacunku do każdego, jak również wzmocniło świadomość ekologiczną.

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, dobrze się bawiły i z wielkimi uśmiechami na twarzach wróciły do przedszkola.

Nauczyciele

baner loga opolskie