Informacje

Zebranie

Uwaga Rodzice!!!

W dniu 28.08.2017r. w poniedziałek o godz.17:00 odbędzie się zebranie dla wszystkich rodziców dzieci oddziału przedszkolnego w Malni. 

DYREKTOR SZKOŁY Aleksandra Sowada

Ognisko

''Starszaki'' z oddziału przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni chciały serdecznie podziękować rodzicom Antka, państwu Agnieszce i Janowi Gabor za zorganizowanie ogniska z pieczeniem kiełbasek. Rodzice nie zapomnieli również o ciepłej herbatce i słodkich przekąskach. Dzieci samodzielnie musiały upiec kiełbaskę przy ognisku, dla niektórych był to pierwszy raz. Gdy już nasze brzuchy były pełne korzystaliśmy z zabawek ogrodowych Antka, graliśmy w piłkę, huśtaliśmy się. Myślę, że to spotkanie zostanie na długo w naszych sercach, ponieważ dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i same próbowały ''wprosić'' się na kolejne ognisko.

Anna Pospiech

Pasowanie na przedszkolaka

4 października odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka – grup malucha, średniaka, starszaka. Tego dnia dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Sam moment pasowania dzieci na przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim czarodziejskim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków naszej małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każde dziecko otrzymało dyplom i słodycze.

Pasowanie na przedszkolaka w oddziale przedszkolnym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni im. Mikołaja Kopernika było nie tylko wesołą imprezą z udziałem animatora ''Kacperka" ale również poważnym wydarzeniem w życiu dzieci.

Przepis na festyn

3 czerwca 2016r. na placu wiejskim przy PSP w Malni odbył się festyn rodzinny przedszkolaków. Przedsięwzięcie było wspólnym dziełem pracowników, rodziców i dzieci. Przedszkolaki przygotowały dla rodziców wiele niespodzianek, występy oraz własnoręcznie wykonane podziękowania. Rodzice upiekli ciasto i grillowali kiełbaski. Które każdy mógł je zjeść po zakończaniu części artystycznej. Na dzieci czekały też słodkości i lody. Wszyscy uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych, dostarczających wiele śmiechu i zabawy. Mierzyliśmy umiejętności podczas przeciągania liny. Rozegraliśmy mecz ojcowie kontra przedszkolaki oraz wyścigi w mega spodniach. Panie wolontariuszki Karolina Sasik i Sylwia Szafraniec malowały dzieciom twarze.

Czytaj więcej...

Być bezpiecznym

W dniu 31.05.2016r. nasz oddział przedszkolny odwiedziła Pani Natalia Maros, profesjonalna trenerka psów wraz ze swoim pupilem. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się jak odczytywać ruchy psów, kiedy czuje się on zagrożony oraz jak należy postępować, gdy na ich drodze stanie nieznany psiak. Zrozumiały, dlaczego nie należy ich drażnić i w jaki sposób dbać o nie. Ponadto poznały trzy sposoby zabezpieczania się przed ugryzieniem agresywnego psa, poznały pozycję na słupa, na żółwia oraz na naleśnika.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Pozwoliło skonfrontować wiedzę praktyczną z rzeczywistą. Dostarczyło informacji jak zachować się w trudnej sytuacji. Jego punktem kulminacyjnym był pokaz sztuczek wykonanych przez psa.  Na zakończenie trenerka życzyła dzieciom, aby nigdy musiały korzystać ze zdobytej dziś wiedzy.

Spotkanie zorganizowano przy współpracy z powiatem krapkowickim.

A.Pospiech i L.Kopton

Noc czytania bajek w Malni

20 maja o godz. 18.00 w naszym oddziale przedszkolnym przy PSP Malnia rozpoczęła się noc czytania bajek. Dzieci od kilku lat z radością wyczekują na ten dzień. Odliczają kolejno miesiące, tygodnie, dni a nawet minuty, gdyż wiedzą, że w tę jedną noc przeniosą się do krainy baśni. Bardzo długi i piękny program do wierszy Brzechwy i Tuwima przygotowali rodzice. Dzieci były pod wrażeniem talentów aktorskich swoich mam (Bożena Janusz, Ewa Kochanek, Karina Gorbaczok). Nie małą atrakcją okazała się stworzona przez Panią Beatę Gabor scenografia – jak zawsze idealna i zaskakująca. Efekty świetlne (rozgwieżdżone niebo, tęcza, kosmos, dym) zawdzięczamy zaprzyjaźnionemu Dawidowi Lyka. W tym roku dominowały utwory – bajki naszych polskich poetów. Dzieci miały możliwość zaprezentowania się również w roli aktorów wcielając się kolejno w postać rycerza, króla, królewny i koguta do baśni pt. ,,Jak kogut rządził królestwem’’. Wieczór przyniósł wiele atrakcji oraz wrażeń m.in. przeźrocza, słuchowiska z adapteru, taniec, pyszna kolacja oraz babeczki Pani Ani Szefer. Około godziny 21 dzieciom kleiły się oczy i bardzo grzecznie pozasypiały. Rano wszyscy zjedliśmy pyszne śniadanie po czym około godziny 9:00 dzieci zostały odebrane przez swoich rodziców. Wszystkim tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji „Nocy bajek”, poprzez przyniesienie łakoci oraz innych gadżetów pragniemy serdecznie podziękować.

Nauczycielki 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2016/2017

KOMUNIKAT DYREKTORA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA

Z DNIA 06.04.2016 r. O LICZBIE WOLNYCH MIEJSC W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM:

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Malni, informuje, że liczba wolnych miejsc w oddziale przedszkolnym na rok szkolny 2016/2017 wynosi:

12 wolnych miejsc

Uwaga: Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie w godzinach od 7:00 – 15:00

Oddział przedszkolny czynny jest w godzinach od 6:30 – 16:00

Dzieci mogą korzystać z śniadania i obiadu dwudaniowego wydawanego w dwóch różnych porach. Opłata za posiłki wynosi 3,50 dziennie

Krystyna Tupko
Dyrektor Szkoły

Warsztaty wielkanocne w przedszkolu

Przez 3 dni (17, 18, 22 marca) opiekun Nutki Cafe Agata Staszewska wraz z pomocą wychowawcy grupy starszaków Panią Danutą Grobosz zorganizowały warsztaty wielkanocne. W pierwszy dzień warsztatów dzieci otrzymały styropianowe jajka i podstawki, które malowali farbami. Drugi dzień wymagał jeszcze większej pracy ponieważ dzieci ozdabiały swoje wielkanocne jajka bibułą oraz kolorowymi wzorami. Ostatniego dnia warsztatów cała grupa ozdabiała jajka cekinami i stworzyła króliczka z kubeczka po jogurcie. Pracy było bardzo dużo, ale zdolne przedszkolaki z Malni świetnie sobie poradziły, dlatego w nagrodę każdy mógł zabrać swoje ozdobione jajeczko do domu.

Zapisy do oddziału przedszkolnego

Zasady i terminy rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych Gminy Gogolin określa:

Składanie deklaracji przez rodziców dziecka już uczęszczającego do przedszkola, oddziału przedszkolnego – o woli kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2016/2017 odbywać się będzie w terminie od 1 do 9 marca 2016r.

Załączniki:

Składanie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbywać się od 10 do 31 marca 2016r.

Załączniki:

Sukces przedszkolaków

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Malni brały udział w konkursie plastycznym „ZWIERZĘTA OPOLSKICH WSI” zorganizowanym przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedszkolaki stworzyły grupowy album świata zwierząt, które widzą na co dzień w zagrodach, podwórkach i na łąkach.

Dzięki tej pracy otrzymały darmowe wejściówki i pojechały do Opola na Małą Scenę, by uczestniczyć w spektaklu teatralnym pt. „Wszystkie stworzenia, czyli jak włochatym bywa źle”

Przedstawienie to okazało się pełną humoru opowieścią o lęku przed nieznanym, potrzebie akceptacji i sile przyjaźni. Wywołało wiele pozytywnych emocji i wzruszeń. Choć głównymi bohaterami opowieści były zwierzęta, ich zachowania i postawy ukazywały także cechy typowe dla ludzi. Podczas oglądania przygód trzech kur, psa Kalosza oraz trzmieli Zielonego i Czarnego uśmiechy nie opuszczały twarzy widzów.

Na koniec czekała nas niespodzianka. Wręczano nagrody za wcześniej wykonane prace plastyczne na temat fauny Opolszczyzny. Okazało się, że pierwsze miejsce w konkursie zdobyły obrazki grupy z Malni. Brawo starszaki!

Lucyna Kopton

baner loga opolskie