Wydarzenia

Z wizytą w gospodarstwie

W marcu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gospodarstwo Państwa Bartoń.
Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się wszystkim zwierzętom . Wiele z dzieci po raz pierwszy w życiu widziały zwierzęta domowe na żywo .
Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie .

Zawieszenie strajku nauczycieli

Drodzy rodzice, opiekunowie, informujemy, że z dniem 15 kwietnia 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu zostaje zawieszony strajk. Przedszkole będzie funkcjonować normalnie od godziny 6:30.

Sprawdzian ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z planem (15 – 17 kwietnia), uczniowie proszeni są o przybycie do szkoły na godzinę 8:15.

 

,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński’’

Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni zwycięzcą konkursu ,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc’’ w kategorii placówki oświatowe i instytucje kultury. Szkoła Podstawowa w Malni otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa przede wszystkim należą się Pani Beacie Gabor, która to stworzyła te piękne dekoracje.
Anna Pospiech

Królewna Gburka

„PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ
- tak proste słowa, a potrafią czynić cuda”

30.04.2019r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie grupa „Motylków” z przedszkola w Malni przedstawiła wyjątkową bajkę „Królewna Gburka” . Bajka ta niesie przesłanie, iż dobre maniery to podstawa dobrego wychowania. Nasze przedszkolaki włożyły mnóstwo pracy i zaangażowanie by przygotować się do swoich ról. Talenty aktorskie i wokalne, wspaniałe stroje oraz rekwizyty sprawiły, że każda postać była niesamowita i wyjątkowa. Całość dopełniła piękna scenografia wykonana przez panią Beatę Gabor i Małgorzatę Szpicką. Widownia była zachwycona wykonem i nagrodziła dzieci gromkimi brawami.
Naszym wspaniałym małym aktorom gratulujemy występu, a Rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie
A.Janik, M. Jonderko, D.Grobosz

Grupa „Motylków” z wizytą w sklepie spożywczym

02.04.2019 grupa „Motylków” wybrała się do sklepu spożywczego „Roma”, który znajduje się w pobliżu przedszkola. Wizyta w sklepie była związana z tygodniowym tematem zajęć „Poznajemy różne sklepy”. Dzieci podczas wizyty w sklepie poznały jak wygląda praca ekspedientki w praktyce, obserwowały jak inni klienci robią zakupy oraz zapoznały się z bogatym asortymentem produktów, który można nabyć w sklepie. Przedszkolaki dzięki wcześniej przygotowanej liście zakupów samodzielnie dokonały zakupu produktów, które były im potrzebne do wykonania wiosennej babki. W drodze powrotnej każdy starszak niósł dumnie torbę pełną zakupów.
Dziękujemy Pani Ani Janiszewskiej za drobne niespodzianki, które otrzymaliśmy w sklepie. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom mnóstwa pozytywnych wrażeń i wzbogaciła ich wiedzę. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały pyszną babkę oraz chętnie zaczęły bawić się w sklep.
M.Jonderko

PRZYGOTOWANIE DO WIOSNY W GRUPIE BIEDRONECZEK

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie „Biedroneczek” przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja sali z zimowej na wiosenną, zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podczas zajęć poznały pierwsze wiosenne kwiaty, pierwsze znaki wiosny, dowiedziały się jak rośnie tulipan. Biedroneczki poznały potrzebne narzędzia ogrodnicze oraz czym zajmuje się ogrodnik. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne stworzenie ogródka - codziennie podlewają cebule, z której wyrasta szczypiorek. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.
21.03.2019 – w pierwszy dzień wiosny grupa Biedronek przed przedszkolem malowały kredą specjalne wiosenne rysunki dla Pani Wiosny, oraz same stworzyły za pomocą drewnianej łyżki piękną Panią Wiosnę, którą zabrały do domu.
Były to dla wszystkich radosne i pełne uśmiechu chwile.

Monika Mijal

,,Precz zimo zła, uciekaj do morza”

Przedszkolaki tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, pożegnały zimę paląc Marzannę. Przeszliśmy orszakiem na pobliskie pola, aby tam wypędzić zimę na dobre. Mamy nadzieję, że już do nas nie wróci…
Nauczyciele przedszkola

Witajcie w naszej bajce

Serdecznie zapraszamy na spektakl w wykonaniu naszych Starszaków, który odpędzie się 30 marca 2019 roku o godzinie 10:00 w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

bajka mini

STARSZAKI SADZĄ WIOSENNE KWIATKI

Nareszcie nadeszła długo oczekiwana wiosna Grupa „Motylków” postanowiła przygotować swój przyrodniczy kącik. Starszaki najpierw ozdobiły według własnego uznania swoje doniczki a potem samodzielnie zasadziły w nich wiosenne kwiaty. Dzieci zdobyły cenną wiedzę na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz konieczność opiekowania się roślinami. Kącik przyrodniczy jest doskonałym miejscem do prowadzenia eksperymentów i obserwacji. To była wspaniała żywa lekcja przyrody.

A. Janik, M.Jonderko

Jak się czuję, kiedy dymi papieros?

Za średniakami kolejne zajęcia z cyklu ,,Czyste powietrze wokół nas’’. Dziś wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe, a także robiliśmy eksperymenty z zapachem. Zajęcia zakończyliśmy zabawą ruchową ,,kwiatuszki na łące’’ oraz pracą plastyczną. Zapoznaliśmy się również z maskotką programu dinozaurem Dinkiem.

Anna Pospiech

baner loga opolskie