Wydarzenia

Teatrzyk cieni

Teatrzyk cieni to świetna zabawa, a zarazem rozwijanie wyobraźni dziecka. Średniaki same mogły przedstawiać inscenizacje z pomocą liści dębu i klonu, jednocześnie ucząc się, które drzewo posiada właśnie takie.

Anna Pospiech

Przedszkolaki sprzątają świat!

Dnia 27 września 2018 roku przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątnie Świata pt. „Akcja Segregacja”. Wszystko można zobaczyć w filmiku poniżej!.

Mali Kucharze

Każdy dorosły zdaje sobie sprawę jak ważne jest zdrowe odżywianie, lecz nie zawsze potrafimy korzystać z produktów, które mają wartościowy wpływ na nasze zdrowie. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego też powstał program ,,Mali Kucharze,’’ łączy on treści edukacyjne z różnych obszarów podstawy programowej i uwzględnia treści wykraczające poza podstawę programową. Program promuje aktywne metody nauczania i wychowania. „Mali Kucharze” to dla przedszkolaków zabawa i wielka przygoda, których efektem będą właściwe nawyki żywieniowe. 10 października odbyły się pierwsze zajęcia. Dzieci z zaangażowaniem pomagały obierać marchewki i przecinać jabłka na przepyszny sok. Nic nie zastąpi dawki witamin tak jak sok zrobiony z owoców i warzyw, w dodatku zrobiony własnoręcznie...

Anna Pospiech

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu 2018

„Mały, czy duży niech zawsze pamięta,
aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!”

5 października 2018 z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA UŚMIECHU przedszkolaki spacerując uliczkami naszej wioski obdarowywali wszystkich napotkanych ludzi uśmiechniętymi buźkami. W ten radosny dzień dzieci nie zapomniały również o odwiedzeniu pracowników naszej szkoły, aby podzielić się z nimi dużymi uśmiechami.

Akcja się udała! Wszyscy odwdzięczali się uśmiechem. Przedszkolaki swoim gestem chciały pokazać, że uśmiech jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje.

Monika Mijal

Pasowanie na przedszkolaka 2018

8 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Jak co roku dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych były pasowane odpowiednio na malucha, średniaka i starszaka. Dzieci otrzymały dyplomy oraz rożki obfitości. Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny, po którym przenieśliśmy się w świat bajki wraz z animatorem ,,Kacperkiem”, który przepięknie przedstawił nam popularną bajkę ,,Czerwony kapturek.’’ Następnie w rytmach muzyki świętowaliśmy ten pełen emocji dzień.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości!
Nauczyciele przedszkola

ZE SPORTEM ZA PAN BRAT!

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki brały udział w zajęciach sportowych. Poznały one różne dyscypliny sportowe, tj. piłka koszykowa, wyścigi samochodowe, kolarstwo, bieganie, piłka siatkowa, kajakarstwo, jeździectwo, piłka nożna i wiele innych.
Dzieci oprócz tego, że brały udział w przygotowanych dla nich zabawach, grach i zawodach sportowych, to również dowiedzieli się jak wygląda prawdziwe boisko sportowe i w parach stworzyły makietę takiego boiska, którą możemy zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Monika Mijal

Pan Ziemniak!

Z okazji pierwszego dnia jesieni grupa starszaków przyniosła warzywa oraz dary jesieni. Jednym z warzyw były ziemniaki, które zostały wykorzystane jako głowy dla Pana Ziemniaka. Wykorzystując plastelinę każdy ziemniak miał oczy, usta, nos, rzęsy oraz uszy. Następnie dzieci z wełny dorobiły włosy, a z wykałaczek ręce i nogi. Wszystkie ziemniaki wyglądały jak żywe!

Agata Janik

Dzień Chłopaka w przedszkolu

„W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.”

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach
w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest także Święto Chłopaków, które obchodzimy 1 października. W tym dniu we wszystkich grupach odbyła się wesoła zabawa, jak również ciekawe konkursy i zadania dla chłopców. Na koniec dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały.

Monika Mijal

Na basenie

Czwartek to jeden z ulubionych dni wielu przedszkolaków, ponieważ wtedy mogą poczuć się jak przysłowiowe „Ryby w wodzie”. Zapraszamy do obejrzenie zdjęć z zajęć nauki pływania na pływalni w Gogolinie.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM!

18 września 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły specjalnie dla naszych gości, a w nagrodę mogły zobaczyć z bliska prawdziwy samochód policyjny, a kto chciał mógł nawet w nim usiąść…

baner loga opolskie