Wydarzenia

,,Precz zimo zła, uciekaj do morza”

Przedszkolaki tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, pożegnały zimę paląc Marzannę. Przeszliśmy orszakiem na pobliskie pola, aby tam wypędzić zimę na dobre. Mamy nadzieję, że już do nas nie wróci…
Nauczyciele przedszkola

Witajcie w naszej bajce

Serdecznie zapraszamy na spektakl w wykonaniu naszych Starszaków, który odpędzie się 30 marca 2019 roku o godzinie 10:00 w Gminnym Centrum Kultury w Gogolinie.

bajka mini

STARSZAKI SADZĄ WIOSENNE KWIATKI

Nareszcie nadeszła długo oczekiwana wiosna Grupa „Motylków” postanowiła przygotować swój przyrodniczy kącik. Starszaki najpierw ozdobiły według własnego uznania swoje doniczki a potem samodzielnie zasadziły w nich wiosenne kwiaty. Dzieci zdobyły cenną wiedzę na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz konieczność opiekowania się roślinami. Kącik przyrodniczy jest doskonałym miejscem do prowadzenia eksperymentów i obserwacji. To była wspaniała żywa lekcja przyrody.

A. Janik, M.Jonderko

Jak się czuję, kiedy dymi papieros?

Za średniakami kolejne zajęcia z cyklu ,,Czyste powietrze wokół nas’’. Dziś wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe, a także robiliśmy eksperymenty z zapachem. Zajęcia zakończyliśmy zabawą ruchową ,,kwiatuszki na łące’’ oraz pracą plastyczną. Zapoznaliśmy się również z maskotką programu dinozaurem Dinkiem.

Anna Pospiech

Komunikat

Informacja dla rodziców!

Informujemy, że od miesiąca marca 2019 roku informacja o wysokościach opłat za pobyt dziecka w przedszkolu będzie do odbioru i podpisu w pierwszym tygodniu każdego nowego miesiąca w pani Intendent – Raczek Monika.

Wiadomości email nie będą już wysyłane do Państwa.

Zdrowo i kolorowo

Za nami kolejne zajęcia z projektu ,, Mali kucharze’’. Dziś robiliśmy sałatkę owocową, uczyliśmy się kroić owoce, utrwaliliśmy również nazwy owoców, które znalazły się w naszej sałatce. Było kolorowo i pysznie.
Anna Pospiech

 

Wodzenie Niedźwiedzia

Kto jest temu winien, że przedszkolaki tak pięknie występują,
że i na Wodzeniu Niedźwiedzia pierwsze miejsce zajmują?!

W ubiegłą sobotę dzieci z grupy Biedronek i Motylków brały udział w karnawałowej tradycji ,,Wodzenia Niedźwiedzia’’. Przedszkolaki zaprezentowały się w kilku efektownych tańcach, w których to przepędziły niedźwiedzia do gawry, aby jego miejsce zajął młody niedźwiadek. Występ dzieci zachwycił jury, które przyznało im pierwsze miejsce. Otrzymaliśmy również upominki od sołectwa wsi Malnia, za które to bardzo dziękujemy.

Anna Pospiech

Biedroneczki z wizytą w sklepie!

W czwartkowe przedpołudnie grupa „Biedroneczek” wybrała się z wizytą do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie spożywczym związana była z tygodniowym tematem: „Na zakupy”
Podekscytowane wyprawą dzieci szybko i sprawnie pokonały drogę do sklepu. Wchodząc do marketu wszystkie maluchy pięknie powitały pracującą tam panią słowami „dzień dobry”. W trakcie wizyty w sklepie dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wypełnione półki, regały i lodówki. Dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami sprzedawanych tam artykułów. Dzięki wizycie w sklepie takie pojęcia jak: klient, ekspedientka, kasa, waga, nie są już obce naszym dzieciom. Na zakończenie wycieczki przy pomocy pani wychowawczyni dziećmi dokonały drobnych zakupów. Ponadto otrzymały one pyszne soczki, za które wszyscy z radością podziękowali. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca.
Szczególne słowa wdzięczności należą się pani właścicielce sklepu - Annie Janiszewskiej, która sprezentowała każdemu dziecku soczek.

Monika Mijal

STARSZAKI POZNAJĄ PLANETY

Ubiegły tydzień upłynął naszym starszakom pod hasłem „Poznajemy Planety”. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Starszaki oglądały krótki film i zdjęcia przedstawiające różne planety. Zastanawiały się czy istnieje życie na innych planetach oraz czy UFO istnieje naprawdę. W trakcie ciekawych zajęć i zabaw poznały wszystkie planety układu słonecznego oraz sylwetkę Mikołaja Kopernika. Nasze dzieci już wiedzą, że to Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół Słońca, ale również wokół własnej osi. Podczas zajęć w grupach starszaki stworzyły makiety przedstawiające Układ Słoneczny. To był tydzień wspaniałych wrażeń i mnóstwa nowych doświadczeń.

Występ średniaków w restauracji „Linder”

Dnia 3 lutego 2019 roku grupa średniaków miały zaszczyt zaprezentować swój talent artystyczny przed gośćmi z Mniejszości Niemieckiej w restauracji Linder. Dzieci śpiewały i tańczyły w takt zimowych melodii, a na koniec występu złożyły życzenia wszystkim przybyłym, gościom.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie wraz z dziećmi oraz uczestniczenie razem z nami w tym szczególnym dniu.

Monika Mijal
Anna Pospiech

baner loga opolskie