Wydarzenia

PRZEDSZKOLAKI W ZACZAROWANM ŚWIECIE NAUKI W OPOLU

14 maja grupa Motylków i Biedronek została zaproszona do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu na warsztaty pt. „Zaczarowany Świat”. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych.  W pierwszym pokoju przed dziećmi otworzyły się drzwi do świata muzyki. Pani prowadząca opowiadała dzieciom jak powstaje dźwięk, dzieci poznały różne instrumenty, które mogły dotknąć i na nich zagrać. Pani uświadomiła im, że najlepszym instrumentem jest ciało człowieka. W drugim pokoju dzieci założyły magiczne gogle i ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód- co wcale nie było łatwe. W trzecim pokoju uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca pszczół oraz jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice i truteń. Czwarty pokój okazał się być leśnym światem. Dzieci na tablicy interaktywnej wykonywały przeróżne zadania dotyczące zwierząt żyjących w lasach.  W przerwie na dzieci czekały pyszne niespodzianki. Był to dzień pełen wrażeń i możliwości zdobycia cennej wiedzy.

Pieczemy bułeczki

Dzisiejsze zajęcia kulinarne nauczyły nas cierpliwości. Grupa średniaków piekła drożdżowe bułeczki, które to musiały dwa razy rosnąć, aby nadawały się do upieczenia. Najpierw wyrobiliśmy ciasto z wcześniej starannie odmierzonych składników, następnie formowaliśmy bułki. Dzieci były zachwycone, że udało się upiec bułki lepsze niż ze sklepu.

Anna Pospiech

Wycieczka do Przysieczy

Przedszkolaki małe, duże
po miesiącach ciężkiej pracy.
Pojechały na wycieczkę.
Gdzie dokładnie?
Do Przysieczy!
By zobaczyć i posłuchać.
Świnie, krowy i króliki.
Pawia, kaczki i dziki.
A tych zwierząt całe mnóstwo.
Trudno zliczyć głowa boli.
A do tego jeszcze tańce.
W starodawnych pięknych strojach.
Przejazd bryczką i plac zabaw.
I tak można by wyliczać.
Bo to dla Nas "Milusińskich".
W gospodarstwie u Lipińskich!

DZIEŃ ZIEMI 2019 W PRZEDSZKOLU

25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co oznacza pojęcie ekologia oraz dlaczego pojemniki na śmieci mają różne kolory. Przedszkolaki ze wszystkich grup „uzbrojone” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci przemierzyły najbliższą okolicę przedszkola i pobliski las w celu posprzątania miejsca, w którym żyją. Naszej akcji przyświecało motto: „Jeśli świat będzie czysty – zdrowy będzie każdy z nas”. Dodatkowo przedszkolaki dokonały prac porządkowych wokół przedszkola i wykonały prace plastyczne pt. „Nasza Planeta Ziemia”.

Z wizytą w gospodarstwie

W marcu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gospodarstwo Państwa Bartoń.
Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się wszystkim zwierzętom . Wiele z dzieci po raz pierwszy w życiu widziały zwierzęta domowe na żywo .
Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie .

Zawieszenie strajku nauczycieli

Drodzy rodzice, opiekunowie, informujemy, że z dniem 15 kwietnia 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu zostaje zawieszony strajk. Przedszkole będzie funkcjonować normalnie od godziny 6:30.

Sprawdzian ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z planem (15 – 17 kwietnia), uczniowie proszeni są o przybycie do szkoły na godzinę 8:15.

 

,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński’’

Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni zwycięzcą konkursu ,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc’’ w kategorii placówki oświatowe i instytucje kultury. Szkoła Podstawowa w Malni otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa przede wszystkim należą się Pani Beacie Gabor, która to stworzyła te piękne dekoracje.
Anna Pospiech

Królewna Gburka

„PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ
- tak proste słowa, a potrafią czynić cuda”

30.04.2019r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie grupa „Motylków” z przedszkola w Malni przedstawiła wyjątkową bajkę „Królewna Gburka” . Bajka ta niesie przesłanie, iż dobre maniery to podstawa dobrego wychowania. Nasze przedszkolaki włożyły mnóstwo pracy i zaangażowanie by przygotować się do swoich ról. Talenty aktorskie i wokalne, wspaniałe stroje oraz rekwizyty sprawiły, że każda postać była niesamowita i wyjątkowa. Całość dopełniła piękna scenografia wykonana przez panią Beatę Gabor i Małgorzatę Szpicką. Widownia była zachwycona wykonem i nagrodziła dzieci gromkimi brawami.
Naszym wspaniałym małym aktorom gratulujemy występu, a Rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie
A.Janik, M. Jonderko, D.Grobosz

Grupa „Motylków” z wizytą w sklepie spożywczym

02.04.2019 grupa „Motylków” wybrała się do sklepu spożywczego „Roma”, który znajduje się w pobliżu przedszkola. Wizyta w sklepie była związana z tygodniowym tematem zajęć „Poznajemy różne sklepy”. Dzieci podczas wizyty w sklepie poznały jak wygląda praca ekspedientki w praktyce, obserwowały jak inni klienci robią zakupy oraz zapoznały się z bogatym asortymentem produktów, który można nabyć w sklepie. Przedszkolaki dzięki wcześniej przygotowanej liście zakupów samodzielnie dokonały zakupu produktów, które były im potrzebne do wykonania wiosennej babki. W drodze powrotnej każdy starszak niósł dumnie torbę pełną zakupów.
Dziękujemy Pani Ani Janiszewskiej za drobne niespodzianki, które otrzymaliśmy w sklepie. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom mnóstwa pozytywnych wrażeń i wzbogaciła ich wiedzę. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały pyszną babkę oraz chętnie zaczęły bawić się w sklep.
M.Jonderko

PRZYGOTOWANIE DO WIOSNY W GRUPIE BIEDRONECZEK

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie „Biedroneczek” przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja sali z zimowej na wiosenną, zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podczas zajęć poznały pierwsze wiosenne kwiaty, pierwsze znaki wiosny, dowiedziały się jak rośnie tulipan. Biedroneczki poznały potrzebne narzędzia ogrodnicze oraz czym zajmuje się ogrodnik. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne stworzenie ogródka - codziennie podlewają cebule, z której wyrasta szczypiorek. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.
21.03.2019 – w pierwszy dzień wiosny grupa Biedronek przed przedszkolem malowały kredą specjalne wiosenne rysunki dla Pani Wiosny, oraz same stworzyły za pomocą drewnianej łyżki piękną Panią Wiosnę, którą zabrały do domu.
Były to dla wszystkich radosne i pełne uśmiechu chwile.

Monika Mijal

baner loga opolskie