Wydarzenia

Mikołajkowe warsztaty

W Mikołajki nasze przedszkolaki odwiedził pewnien gość. Przyjechała do nas Pani Ewa z Chatki dla Skrzatka w Krapkowicach, która przeprowadziła warszataty świąteczne. Najstrasza grupa wykonała piękne kule śnieżne, lepiąc samodzielne postacie do kuli. W młodszych grupach dzieci tworzyły piękne i kolorowe bombki na choinkę. Niespodzianka się udała, a przedszkolaki były zadowolone.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za poświecony czas i przeprowadzenie warsztatów.

Spotkanie z Mikołajem 2019

Grudzień to czas radości i wielkich marzeń o prezentach. Marzenia przedszkolaków już 5 grudnia zaczęły się spełniać, nadszedł długo wyczekiwany dzień spotkania z Mikołajem. Na szczęście tegoroczna aura nie zmyliła świętego i pomimo braku białego puchu, pojawił się ten długo wyczekiwany przez dzieci gość.
Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne wyruszyły na spotkanie aż do zamku w Mosznej, gdzie po zwiedzaniu pięknych sal i wysłuchaniu historii spotkały się z Mikołajem. Każde dziecko podchodziło do Mikołaja, aby mógł on sprawdzić czy aby na pewno było grzeczne …, otrzymało prezent i obiecywało ze w przyszłym roku także będzie grzeczne. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z niezwykłego spotkania. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Dzieci wręczyły Mikołajowi laurkę i podziękowały za prezenty.

Nauczyciele Przedszkola

Motylki na Jarmarku Świątecznym

Grudzień to czas Jarmarków Bożonarodzeniowych – również taki odbył się 1.12.2019 roku na boisku szkolnym w Malni. W mikołajkowy nastrój wprowadziła wszystkich najstarsza grupa przedszkolna, przygotowana przez p. Monikę Mijal – Tokarczyk i p. Katarzynę Najda. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie mogło również zabraknąć Świętego Mikołaja, który przybył do nas pomimo braku białego puchu i obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami.

Monika Mijal-Tokarczyk
Katarzyna Najda

"Hokus-pokus, czary-mary,niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada nasze Przedszkolaki świętowały Andrzejki. Jest to już tradycja w naszym przedszkolu. Dzieci przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych, podkreślając, że to tylko zabawa.
Andrzejki to inaczej wigilia św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, dzięki którym mogliśmy poznać nieznaną przyszłość.
Ten dzień był pełen zabaw, nie zabrakło lania wosku, przekłuwania serduszek z imionami czy wróżenia z magicznej kuli. Wróżby były przeplatane tańcami przy skocznej muzyce. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracją wszystkich grup.

Nauczyciele przedszkola

Przyjaciele z Bullerbyn

Dnia 28.11.2019r przedszkolaki z grupy Biedronek i Motylków wybrały się do krapkowickiego Domu Kultury na spektakl pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”.
„Spektakl odkrywa dziecięcy świat, w którym każdy zwyczajny dzień zamienia się w niesamowite wydarzenia – zabawę w Indian, poszukiwanie skarbów, przebieranki czy przesyłanie wiadomości „sznurkową pocztą”. (…) Wspaniała gra aktorów, dowcipne dialogi przeplatane są przebojowymi piosenkami”.
Katarzyna Najda

Starszaki pieką i dekorują pierniczki z Panią Barbarą Herok!

Wtorkowe przedpołudnie starszaki spędziły niezwykle pracowicie, piekąc świąteczne pierniczki według przepisu Pani Barbary Herok. Dzieci zagniatały ciasto, wałkowały, a następnie wykrawały ciasteczka za pomocą foremek.
Następnego dnia rano dzieci z grupy motylków były już gotowe do dekorowania pierniczków przygotowanymi przez Panią Barbarę kolorowymi lukrami.

Były to dla dzieci dwa bardzo intensywne dni, ale pełne pozytywnych wrażeń i radości.

Monika Mijal-Tokarczyk

Kisimy kapustę

Listopad to doskonały czas na kiszenie kapusty na zimę, bez której trudno sobie wyobrazić polską kuchnię. Dzieci z grupy maluszków na zajęciach przedszkolnych poznały proces powstawania kapusty kiszonej domowym sposobem. Samodzielnie z dużym zaangażowaniem wrzucały kapustę i marchewkę do elektrycznej tarki do warzyw, dodawały sól i jabłko, a na koniec mocno wszystko ubijały. Tak przygotowaną kapustę będziemy przechowywać w chłodnym przedszkolnym pomieszczeniu, a gdy nadejdzie odpowiedni czas spróbujemy. Mamy nadzieję, że surówki z kiszonej kapusty będą chętniej spożywane przez naszych wychowanków.

Anna Pospiech

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My również uczciliśmy je w naszym przedszkolu Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego misia - honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.
Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki o misiach ilustrowanej ruchem. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami- misiami w roli głównej, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi” a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań. Po pełnej uśmiechu, ogromu radości zabawie, dzieci obejrzały także krótką bajkę: przygody Kubusia Puchatka i Gumisiów.
Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty

Nauczyciele

Smacznie, zdrowo, kolorowo…

W zeszłym tygodniu dzieci z grupy motylków własnoręcznie przygotowywały sobie kolorowe kanapki. Maluszki musiały przy tym samodzielnie posmarować chleb masłem, a następnie nakładać na kanapki produkty, na które miały ochotę. Na naszych talerzach znalazły się między innymi ogórki, pomidory, sałata, rzodkiewka, kiełki, papryka, roszponka, ser i szynka. Jak zwykle było pysznie

Anna Pospiech

Obchody Dnia Świętego Marcina

W poniedziałek 11 listopada obchodziliśmy dzień św. Marcina. Tradycyjnie obchody rozpoczęły się popołudniowym nabożeństwem w kościele, gdzie Ksiądz Proboszcz przybliżył nam historię życia dobrego rycerza Marcina, który nie mógł obojętnie przejechać koło zziębniętego biedaka. Po zakończonym nabożeństwie, wszyscy zebrani przemaszerowali w korowodzie prowadzonym przez św. Marcina na koniu. Na szkolnym boisku odbyła się druga część obchodów, gdzie dzieci z przedszkola rozpoczęły część artystyczną tego wieczoru. Grupa Biedroneczek umiliła wieczór przygotowanymi specjalnie na tę okazję piosenkami i wierszykami o św. Marcinie. Na szkolnym podwórzu każdy uczestnik poczęstowany został tradycyjnymi „marcińskimi rogalami” i gorącym napojem.

Z. Reinert

baner loga opolskie