Wydarzenia

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

Dzieci przedszkolne z najmłodszej grupy wiedzą jak ważną role dla naszego zdrowia ma spożywanie warzyw i owoców. W minionym tygodniu robiliśmy zdrową sałatkę z jabłek i marchwi. Dzieci samodzielnie starły produkty, mając przy tym wiele satysfakcji, że mogą samodzielnie przygotować dla siebie posiłek. Sałatka wyszła pyszna.

Anna Pospiech

MOTYLKI NA WYCIECZCE W KAUFLANDZIE!

We wtorek najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na wycieczkę do supermarketu Kaufland. Przy samym wejściu zostaliśmy powitani przez pracowników sklepu, którzy pokazali Motylkom takie miejsca i zakamarki marketu, w których nigdy nikt z nas nie był. Obejrzeliśmy magazyn pełen różnych towarów, obserwowaliśmy pracę wózka do przewożenia palet, pomogliśmy panu Piotrowi załadować kartony do specjalnej maszyny. Byliśmy w chłodni z mrożonkami - brrr, ale tam było zimno! Najbardziej nam się podobało w piekarni, gdzie mogliśmy sami upiec sobie chrupiące bułeczki. Byliśmy także w biurze pani dyrektor, w szatni, w pokoju ochroniarza, który pokazał nam różne zakamarki sklepu z widoku kamer. Na koniec dostaliśmy od załogi Kaufland wspaniałe prezenty, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy pani dyrektor i całej załodze za świetnie zorganizowane zajęcia.
Monika Mijal - Tokarczyk

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU 2019

W tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat”, był przygotowany tor przeszkód, w którym chłopacy walcząc o swój tytuł musieli pokonać przeszkody, ubierając się w muchę, kamizelkę i kapelusz.
Były także tańce z balonami i na gazecie, które sprawiły wszystkim dzieciom wiele radości.
Z okazji ,,Dnia Chłopaka" nasi panowie otrzymali od dziewczynek słodkie upominki.
Upominki na Dzień Chłopca zakupili rodzice, za co serdeczne dziękujemy!

Monika Mijal-Tokarczyk

Pasowanie na przedszkolaka 2019

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. 20 września dokładnie w Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka odbyło się uroczyste pasowanie. Dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały program artystyczny wszystkim zaproszonym gościom, min. recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dla wielu był to pierwszy tak bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną zaczarowaną kredką przez Pana Dyrektora Pawła Serafina który życzył dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, dzieci były bardzo dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Kolejnym punktem uroczystości była wesoła zabawa z paniami animatorkami, które przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zabaw oraz tańce. Nie zabrakło także ulubieńca wszystkich dzieci Marshalla z bajki Psi Patrol.
Nauczyciele przedszkola

Rady i wskazówki Pana Policjanta

Dnia 16.09.2019 nasze przedszkole odwiedził Pan Policjant, który przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, jak i w domu. Dzieciom zostały przypomniane zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył dzieciom jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz do kogo można zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant zademonstrował i wytłumaczył dzieciom w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Dzieci wysłuchały rad i wskazówek naszego gościa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od Pana Dzielnicowego książeczki edukacyjne.

Katarzyna Najda

Motylki na basenie w Gogolinie

Pierwsze zajęcia na basenie już za nami ;) Przedszkolaki z najstarszej grupy, w co drugi czwartek mogą ćwiczyć swoje umiejętności pływackie na krytej pływalni w Gogolinie. Zajęcia polegają na intensywnych, ciekawych ćwiczeniach i zabawach oswajających z wodą, urozmaiconych elementami pomocniczymi do nauki pływania, takim jak deski i makarony. Wszelkie ćwiczenia i zabawy są najpierw wyjaśniane i demonstrowane przez instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo, uczą zasad i pomagają.
Pamiętajmy, że oprócz dobrej zabawy, ćwiczenia w wodzie wpływają pozytywnie na rozwój dziecka, ponieważ integrują rozwój na wszystkich poziomach: fizycznym, intelektualnym, społecznym i psychicznym. 

Monika Mijal - Tokarczyk

Grupa „Motylków” na Święcie Planów w Kamieniu Śląskim!

Tegoroczne Gminne Uroczystości Dożynkowe odbyły się 8 września w Kamieniu Śląskim. Przemarsz korowodu dożynkowego prowadził się ulicami Mickiewicza, Plac Myśliwca, Parkowa, Powstańców w kierunku parku przy zamku. W tym szczególnym dniu oczywiście nie mogło zabraknąć dzieci z przedszkola w Malni, które przyjechały na pięknie wystrojonych rowerkach. Dzieci i ich rodzice spisali się na medal!!
Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu i obecność na uroczystościach dożynkowych.

Monika Mijal-Tokarczyk

Zebranie z Rodzicami dzieci Oddziału Przedszkolnego

ZEBRANIE Z RODZICAMI
Szanowni Rodzice!!!
Dyrektor i Nauczyciele Oddziału Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni
Serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców na zebranie
dnia 26.08.2019r. o godzinie 16:30

dzieci

Wakacje 2019 w naszym przedszkolu!

Pierwszy tydzień wakacji bawiliśmy się różnymi kolorami: żółtym, zielonym, niebieskim, różowym i czerwonym. Mówiliśmy, z czym kojarzą nam się konkretne kolory.
W drugim tygodniu wakacji spędziliśmy rozmawiając o naszych pupilach: psach i kotach. Dyskutowaliśmy również o zwierzętach mieszkających w zoo i dowiedzieliśmy się jak zachować się w obecności zwierząt, których nie znamy. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe i naśladowanie odgłosów zwierząt.
Na koniec dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające zwierzęta: koty, psy, rybki, żabki i wspólnie stworzyliśmy miniaturowe zoo.

Monika Mijal

Zakończenie roku przedszkolnego 2018/19 w grupie „Motylków”

Dnia 26 czerwca 2019r. O godz. 10.00 w grupie „Motylków”, odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego. Dla części grupy było to również zakończenie całej edukacji w przedszkolu. Jak ten czas szybko minął....
Grupa dzieci, które zostają w przedszkolu pożegnały się ze swoimi kolegami i koleżankami, które kończą edukację przedszkolną. W części artystycznej dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach. Nasi absolwenci w swoich wierszach wyrazili, jak im żal opuszczać nasze przedszkole. W występie wspominały wspólne spędzone razem chwile, wspólne zabawy i przygody. Natomiast młodsi w wierszach pożegnali starszych kolegów i życzyli im samych sukcesów i powodzenia w szkole.
Pod koniec odbył się mały sprawdzian czy na pewno nasze starszaki będą dzielnymi i odważnymi pierwszoklasistami od września oraz odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim przedszkolakom.
Szczególnymi gości tego dnia byli rodzice, którym jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowną pomoc i aktywne uczestnictwo w życiu przedszkola.
Dziękuję za cały rok przedszkolny, życzmy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu :-)

Do występu grupę ,,motylków'' przygotowała pani Katarzyna Najda oraz pani Magdalena Jonderko.

Katarzyna Najda

baner loga opolskie