Dzień dyni 2019 w naszym przedszkolu

W tym szczególnym dniu nasze przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowym polu. Naszą zabawę zaczęliśmy od sprawdzenia co dynia kryje w środku. Dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza". Po przekrojeniu dyni same wydrążały nasiona, obserwowały ich wygląd i konsystencję dyni. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, toczenie dyni między dziećmi oraz slalom dyniowy. Jednak szczególną atrakcją okazała się nietypowa zabawa - malowanie stopami. Wspaniała zabawa i uśmiechy na twarzach dzieci potwierdziły, że to był dobry pomysł. Dyniowy obraz powstał bardzo szybko! Na zakończenie starsze dzieci wykonały dyniowe lampiony a młodsze wyklejały bibułą wzór dyni. Dla chętnych dzieci była też okazja do pomalowania twarzy – atrakcję tę zorganizowała Julka z grupy biedronki, która osobiście malowała ochotnikom buzie. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Nauczyciele przedszkola

baner loga opolskie