Biedroneczki czytają książeczki

Biedroneczki przez cały tydzień zajmowały się tematyką związaną z książkami. Nasz tydzień rozpoczął się od przyniesienia ulubionych książeczek, dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Odwiedziliśmy także szkolną bibliotekę, gdzie Pani Magda w bardzo ciekawy sposób wprowadziła dzieci w tajniki swojej pracy. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem, zwiedziły placówkę oraz z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika i poznały zasady wypożyczania książek.
W ciągu całego tygodnia dowiedziały się także, jak powstaje książka oraz jak należy je szanować. Dzieci miały również okazję stworzyć swoje własne książeczki, zakładki oraz mola książkowego który ma zachęcać do czytania bajek. Na zakończenie tygodnia odwiedziła nas Pani z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gogolinie która przeczytała dzieciom bajkę oraz wiersz, który zaangażował dzieci do wspólnej zabawy.
Zachęcamy do codziennego czytania swoim dzieciom, ponieważ głośne czytanie uczy mowy, wzbogaca wyobraźnię, rozwija pamięć, buduje i wzmacnia więź z rodzicem, a także pobudza chęć do samodzielnego czytania i zdobywania wiedzy.

Zyta Reinert

baner loga opolskie