Przepis na festyn

3 czerwca 2016r. na placu wiejskim przy PSP w Malni odbył się festyn rodzinny przedszkolaków. Przedsięwzięcie było wspólnym dziełem pracowników, rodziców i dzieci. Przedszkolaki przygotowały dla rodziców wiele niespodzianek, występy oraz własnoręcznie wykonane podziękowania. Rodzice upiekli ciasto i grillowali kiełbaski. Które każdy mógł je zjeść po zakończaniu części artystycznej. Na dzieci czekały też słodkości i lody. Wszyscy uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych, dostarczających wiele śmiechu i zabawy. Mierzyliśmy umiejętności podczas przeciągania liny. Rozegraliśmy mecz ojcowie kontra przedszkolaki oraz wyścigi w mega spodniach. Panie wolontariuszki Karolina Sasik i Sylwia Szafraniec malowały dzieciom twarze.

Z dumą możemy powiedzieć, że impreza udała się dzięki ludziom dobrej woli zgromadzonym wokół przedszkola. Jeszcze raz okazało się, że tworzymy zgraną wspólnotę, która zawsze może na siebie liczyć. Dzięki zaangażowaniu wszystkich grup niczego nie zabrakło i czas minął niepostrzeżenie.

Warto zapisać przepis na udany festyn. Dobierz po równej mierze: trochę pomysłu, humoru i pogody. Garść zaangażowanych pracowników, rodziców i przyjaciół. Szczyptę żaru, miłości i wiary w siebie oraz odrobinę przychylności pogody. Podgrzewaj ich zapał na lekkim ogniu przez trzy miesiące. Dodaj grono wypróbowanych przyjaciół. Wszystko serwuj przez minimum sześć godzin, bez pośpiechu, z dobrą muzyką, uśmiechem i poezją dziecięcą w tle, tak, by wspomnienie tego czerwcowego dnia pozostało w nas na zawsze.

Czerwcowy piknik przedszkolno-rodzinny się udał dlatego też składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim i każdemu z osobna za życzliwość, przygotowanie i zaangażowanie w zabawę.

Dyrektor, grono pedagogiczne oraz wychowankowie
oddziału przedszkolnego w PSP w Malni

baner loga opolskie