Szanuj zdrowie – Ratuj życie

Czy po to, by być szczęśliwym, trzeba chwytać za używki? NIE. Dziś oznaką dorosłości jest powiedzenie „NIE”. Nie piję alkoholu, nie zapalę papierosa, nie będę ślęczał cały dzień na Facebooku , nie potrzebuję gadżetów.
Zakładając „magiczne okulary” mogliśmy sprawdzić, jak alkohol wpływa na koncentrację uwagi i orientację w przestrzeni. Jakie zagrożenia dla zdrowia i życia niosą używki.

W czwartek 15 października2015r. pan Mirosław z Centrum Profilaktyki i Edukacji „PROFED” w formie wykładu interaktywnego oraz pokazu multimedialnego przybliżył uczniom klas IV-VI tematy z zakresu profilaktyki uzależnień. Dzięki temu młodzież szkolna, mogła zweryfikować własne opinie i postawy wobec wpływu niebezpiecznych używek, napojów energetycznych, uzależnień od mediów, zakupów, Facebooka, Mai Krafta, Twistera, na jej zdrowie fizyczne i psychiczne.

Potem wszyscy uczniowie klas I-VI (77 uczniów) i starsza grupa przedszkolaków (19 dzieci) uczestniczyli w pokazie i nauce pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwszym elementem był wykład. Potem pokaz. Następnie ćwiczenia praktyczne na fantomach i ćwiczenia w parach. Uczestnicy raz wchodzili w rolę udzielającego pomocy, a raz poszkodowanego. Mogli uczyć się na własnych błędach. Korzystać ze wskazówek ratownika medycznego.

Przeprowadzone zajęcia wpłyną na poprawę kompetencji oraz umiejętności praktycznych. Zniwelują obawę przed próbą udzielenia pomocy w razie potrzeby.

Teresa Bielewicz

bip m

EFS KL 210

Programy szkolne

program dla szkol 

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów::
1099318

baner loga opolskie