PROPOZYCJE ZABAW Z DZIEĆMI W DOMU 2020-05-20

Hulajnoga i rowerek – zabawy na świeżym powietrzu. Hulajnoga wykształca u dziecka zmysł równowagi, dzięki czemu może stanowić lekcję wstępną do jazdy na rowerze. Jak wykazują badania naukowe, nauka jazdy na hulajnodze owocuje też w przyszłości dobrą sprawnością językową, ponieważ ośrodki równowagi i mowy znajdują się w tej samej części mózgu, a jazda na hulajnodze przyczynia się do aktywności połączeń między nimi.

Sprzątnie wspólnie z dziećmi - jest często nieefektywne, a utrzymanie porządku w mieszkaniu, w którym są dzieci to nie lada wyzwanie. Jak zorganizować działania, by włączyć dzieci do czynności domowych, rozwijać ich umiejętność dbania o porządek, a także zapewnić im świetną zabawę? Pomysły na zabawy sprzyjające sprzątaniu w linku: https://dziecisawazne.pl/zabawy-sprzyjajace-sprzataniu/

Robienie własnych instrumentów muzycznych – Do muzykowania z dzieckiem wcale nie trzeba wizyty w sklepie zabawkowym, nadszarpnięcia budżetu oraz zagracenia pokoju plastikiem. Poniżej przedstawiam kilka propozycji łatwych i szybkich w wykonaniu instrumentów. Samo tworzenie domowych instrumentów jest świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu a wieczorne koncertowanie może przynieść sporo śmiechu i dobrej zabawy. Do dzieła!

bip m

EFS KL 210

Programy szkolne

program dla szkol 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów::
1147380

baner loga opolskie