PROPOZYCJE ZABAW Z DZIEĆMI W DOMU 2020-05-11

Zabawy ze sznurkiem - Potrzebny będzie sznurek długości minimum 1,5 m. Możecie sobie wyobrazić, że jest to most, wąż lub cyrkowa lina. Sznurek leży na podłodze, tworzycie z niego dowolny kształt. Zadań może być wiele:
- spacer po sznurku uważając by z niego nie "spaść";
- przeskakiwanie przez sznurek raz na jedną, raz na drugą stronę;
- przejście po sznurku "stópkami", tyłem, bokiem.

 

Układanie puzzli - To rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przede wszystkim układanie puzzli doskonale wpływa na mózg. Obie półkule pracują wtedy jednocześnie, ponieważ czynność ta wymaga zarówno działań logicznych, jak i sporej wyobraźni oraz kreatywności. Układanie puzzli niesie za sobą mnóstwo korzyści. Warto do tej aktywności zachęcać swoją pociechę, ponieważ poza walorami edukacyjnymi może mu dać sporo frajdy.

 

Gniotek DIY z żelatyny - Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Jednym z nich jest gniotek. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, można wykorzystać przedmioty codziennego użytku i produkty spożywcze, które znajdą się w każdym domu. Link ze sposobem wykonania: https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/06/zelowy-gniotek-diy-zelatyny/

bip m

EFS KL 210

Programy szkolne

program dla szkol 

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyki

Odsłon artykułów::
1147386

baner loga opolskie