Artykuły

Samorząd Uczniowski

SZKOLNE WALENTYNKI 2019

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Co ważne, można zrobić to anonimowo - tylko najodważniejsi podpisują się imieniem i nazwiskiem. W naszej szkole powstała skrzynka walentynkowa do której uczniowie przez cały tydzień wrzucali swoje miłosne wyznania. Każdy z uczniów naszej szkoły miał czas, aby stworzyć i wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. 14 lutego w czasie apelu skrzynka została oficjalnie otwarta, a walentynki zostały dostarczone w odpowiednie ręce. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Agata Janik

SZKOLNY BAL PRZEBIERAŃCÓW

22 lutego w naszej szkole odbył się Karnawałowy Bal Przebierańców dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczniów było przebranie się w strój związany z tym, kim każdy z nas chciałby w przyszłości być. Uczniowie wraz z rodzicami zadbali o to, aby każdy w tym dniu wyglądał wyjątkowo. Po strojach uczniów można sądzić, że wielu z nich chciałoby zostać w przyszłości strażakami, lekarzami, sportowcami czy modelkami. Nie obyło się również bez super bohaterów, chcących w przyszłości ratować świat. Dziewczyny z samorządu uczniowskiego zadbały o dobrą atmosferę w czasie balu, przygotowując różne gry i zabawy. W czasie zabawy przygrywał nam Pan Paweł Wiencek, który jest wokalistą w zespole muzycznym COMODO. Dzięki współpracy z Radą Rodziców, uczniowie naszej szkoły otrzymali w czasie balu soki oraz batony, które pozwoliły na szybkie podładowanie baterii i dalszą zabawę.

A. Janik, M. Jonderko, A. Malik

Szlachetna Paczka 2018!

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej Samorząd Uczniowski mógł zorganizować już drugi raz zbiórkę Szlachetnej Paczki dla najbardziej potrzebujących. 6 grudnia 2018 roku zebraliśmy się na korytarzu szkolnym, aby podsumować zbiórkę paczki. Rodzina z Krapkowic oprócz żywności, odzieży, pościeli czy materiałów szkolnych otrzymała również meble. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc!


Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

Góra grosza 2019

Co roku na przełomie listopada i grudnia Samorząd Uczniowski wraz z całą społecznością szkolną włącza się do akcji pod hasłem Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Dzięki takim akcjom uświadamiamy sobie, że oddając, chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W ramach tej akcji charytatywnej uczniowie wzięli udział w konkursie, która klasa nazbiera więcej grosza. W przeliczaniu pieniędzy pomagały nasze wolontariuszki.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

ŚNIADANIE DAJE MOC 2018!

Dnia 8 listopada 2018 roku w szkole i przedszkolu, odbyła się ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc!”. Wszystkie klasy przygotowały wspaniałe i zdrowe śniadaniowe potrawy na ich stołach znalazły się m.in. pasty jajeczne, koktajle, kolorowe kanapki itp. Nasze przedszkolaki również wzięły udział w tej akcji grupa najstarsza i średnia przygotowały samodzielnie śniadanie, którym podzieliły się z maluchami. Wszyscy przestrzegaliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania. Nasi uczniowie zapamiętali, że „Śniadanie daje MOC!”.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Agata Janik

baner loga opolskie