Artykuły

Wydarzenia

Warsztaty z gliną

17.06.2019r. nasza grupa Motylków gościła wyjątkowych gości - państwa Wandrowskich, którzy przeprowadzili ciekawe warsztaty ceramiczne. Ciocia Kuby i Amelii jest artystką-ceramikiem. Nasze starszaki dowiedziały się skąd  bierze się glina oraz jak wygląda proces tworzenia przepięknych kubków, talerzy czy drobiazgów wykonanych z gliny.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Znakomicie przygotowuje rękę do nauki pisania; rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Serdecznie dziękujemy Państwu Wandrowskim za poświęcony czas i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów dla dzieci.

M. Jonderko 

PRZEDSZKOLAKI W ZACZAROWANM ŚWIECIE NAUKI W OPOLU

14 maja grupa Motylków i Biedronek została zaproszona do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu na warsztaty pt. „Zaczarowany Świat”. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych.  W pierwszym pokoju przed dziećmi otworzyły się drzwi do świata muzyki. Pani prowadząca opowiadała dzieciom jak powstaje dźwięk, dzieci poznały różne instrumenty, które mogły dotknąć i na nich zagrać. Pani uświadomiła im, że najlepszym instrumentem jest ciało człowieka. W drugim pokoju dzieci założyły magiczne gogle i ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód- co wcale nie było łatwe. W trzecim pokoju uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca pszczół oraz jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice i truteń. Czwarty pokój okazał się być leśnym światem. Dzieci na tablicy interaktywnej wykonywały przeróżne zadania dotyczące zwierząt żyjących w lasach.  W przerwie na dzieci czekały pyszne niespodzianki. Był to dzień pełen wrażeń i możliwości zdobycia cennej wiedzy.

Wycieczka do Przysieczy

Przedszkolaki małe, duże
po miesiącach ciężkiej pracy.
Pojechały na wycieczkę.
Gdzie dokładnie?
Do Przysieczy!
By zobaczyć i posłuchać.
Świnie, krowy i króliki.
Pawia, kaczki i dziki.
A tych zwierząt całe mnóstwo.
Trudno zliczyć głowa boli.
A do tego jeszcze tańce.
W starodawnych pięknych strojach.
Przejazd bryczką i plac zabaw.
I tak można by wyliczać.
Bo to dla Nas "Milusińskich".
W gospodarstwie u Lipińskich!

Pieczemy bułeczki

Dzisiejsze zajęcia kulinarne nauczyły nas cierpliwości. Grupa średniaków piekła drożdżowe bułeczki, które to musiały dwa razy rosnąć, aby nadawały się do upieczenia. Najpierw wyrobiliśmy ciasto z wcześniej starannie odmierzonych składników, następnie formowaliśmy bułki. Dzieci były zachwycone, że udało się upiec bułki lepsze niż ze sklepu.

Anna Pospiech

DZIEŃ ZIEMI 2019 W PRZEDSZKOLU

25 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tego dnia nasze przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest dbanie o naszą planetę, co oznacza pojęcie ekologia oraz dlaczego pojemniki na śmieci mają różne kolory. Przedszkolaki ze wszystkich grup „uzbrojone” w rękawice ochronne oraz worki na śmieci przemierzyły najbliższą okolicę przedszkola i pobliski las w celu posprzątania miejsca, w którym żyją. Naszej akcji przyświecało motto: „Jeśli świat będzie czysty – zdrowy będzie każdy z nas”. Dodatkowo przedszkolaki dokonały prac porządkowych wokół przedszkola i wykonały prace plastyczne pt. „Nasza Planeta Ziemia”.

baner loga opolskie