Artykuły

Wydarzenia

Dzień Dziecka 2020

Międzynarodowy Dzień Dziecka

Najserdeczniejsze życzenia dla dużych i małych dzieci z okazji Dnia Dziecka

1.06.2020 - poniedziałek - Propozycje zajęć

Dla Maluchów  ikona DOC

Dla Średniakówikona DOC

Dla Starszaków  ikona DOC

Moja rodzina

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o rodzinie, wzmacnialiśmy poczucie przynależności do rodziny. Starszaki rozwijały kompetencje językowe poprzez analizę i syntezę głosek i sylab w słowach. Usprawniały słuch rozwiązując zagadki słuchowe, rozwijały umiejętności matematyczne, ćwiczyły przeliczanie obiektów, dodawanie w zakresie 10. Grupa motylków uczestniczyła również ze swoimi rodzicami w zabawach ruchowych do piosenek. Wykonywały prace plastyczne, w których przedstawiły swoją rodzinę - miłość do mamy, pracę swojego taty. Zrobiły piękne maskotki dla siostry lub brata.

Monika Mijal-Tokarczyk

Dzień Mamy 2020

W tym tygodniu Biedroneczki przygotowywały się do święta Mamy. Dowiedziały się wielu rzeczy o waszych zawodach, wykonywanych czynnościach, pełnionych obowiązkach. Z radością chwaliły się Waszymi portretami i portretami całej rodziny oraz czasem spędzonym z Wami. Recytowały wierszyk, wręczały laurki i kwiaty – tyle wzruszających emocji.
Poruszaliśmy także trudne tematy dotyczące nietypowych rodzin, dzieci wysłuchały fragmentu bajki pt. „Jeż” K. Kotowskiej – zachęcam do przeczytania całej lektury. Rozmowa z dzieckiem na trudne tematy jest dla nich bardzo ważna – chroni przed stereotypowym postrzeganiem świata, buduje w nich wrażliwość i otwartość na nietypowe sytuacje. Tydzień zakończyliśmy rozmową o miłości. Jak najczęściej mówcie o swoich uczuciach, to bardzo ważne dla poczucia bezpieczeństwa i budowania pozytywnych relacji z otoczeniem.

Dziękuję za przesłane zdjęcia i filmy.
Zyta Reinert

baner loga opolskie