Artykuły

Wydarzenia

Bal przedszkolaka

Bale przebierańców kochają wszyscy - zarówno dzieci, jak i dorośli! To doskonała okazja do wcielenia się w postać, o której się marzy. Jak co roku dzieci z przedszkola wybrały się na bal przedszkolaka do Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie. Na balu nie zabrakło księżniczek, Elz, motylków oraz odważnych spidermenów i rycerzy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych, ruchowych, oraz tanecznych. Podczas odpoczynku przedszkolaki degustowały się smakołykami. Dzieci mogły również zaprezentować się przed całą społecznością przedszkolną i opowiedzieć w jaką postać się wcieliły. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Nauczyciele przedszkola

Teatrzyk w przedszkolu!

W piątek 31.01.2020r. nasze przedszkole odwiedziła  grupa z Impresariatu Artystycznego "INSPIRACJA" z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl teatralny o charakterze profilaktycznym
pt.: "Prawdziwy skarb". Spektakl pokazał sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, rozwiązywania konfliktów, kształtowanie poczucia własnej wartości oraz uczył  jak nawiązywać i poprawiać relacje między rówieśnikami. Przedszkolaki były zainteresowane i mocno zaangażowane w przebieg całego spektaklu, przekonały się, że przyjaźń jest to więź oparta na wzajemnej życzliwości, szczerości i zaufaniu. Reakcja maluchów wyrażana słowem, gestem, a nawet okrzykami, oraz gromkie brawa na koniec przedstawienia świadczą, że spektakl ten bardzo wszystkim się podobał.

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu - 2020

Ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu Babcie i Dziadkowie będą bardzo długo wspominać. Z okazji ich święta przedszkolaczki przygotowały piękny program artystyczny, do którego bardzo długo się przygotowywały. Dzieci z przejęciem odtwarzały swoje role, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Zaproszeni Dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. W oczach niektórych, można było dostrzec nawet łzę wzruszenia. Występy przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowane upominki. W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Pełne radości i uśmiechu twarze zaproszonych gości pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzony czas razem z wnukami.
To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i dumy.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Nauczyciele przedszkola

Szok! Ale cyrk!

Dnia 28 stycznia 2020 r. gościliśmy w naszym przedszkolu cyrk SZOK. Wszystkie dzieci – począwszy od maluchów aż do starszaków – z zapartym tchem śledziły występy pary cyrkowców. Zaprezentowali nam kilka sztuczek, takich, jak czarowanie, żonglowanie piłeczkami i maczugami, chodzenie na szczudłach, jazda na jednym kole, akrobacje. Artyści zaprosili także przedszkolaki do wspólnych występów. Klaun swym miłym, a zarazem śmiesznym wyglądem wzbudzał ogromną radość dzieci. Jego żartobliwie pokazy powodowały na sali piski, szczery śmiech i ogromny aplauz. Dzieci chętnie angażowały się do wspólnych zabaw z klaunem. Wiele emocji u dzieci wywołał także wąż, którego każdy ochotnik mógł nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pokazu artystów cyrkowych, co wyraziły gromkimi brawami.

Grupa motylków na występie w restauracji Linder!

W dniu 19.01.2020 w restauracji Linder w Malni dzieci przedszkolne z PSP im. Mikołaja Kopernika w Malni przygotowały dla gości z mniejszości niemieckiej wspaniały występ. Grupa starszaków zaprezentowała program artystyczny w pięknych strojach. Na twarzach dzieci widać było ogromne skupienie, każdy mały aktor chciał wypaść jak najlepiej przed tak dużą widownią. Wszyscy zaproszeni goście ze wzruszeniem patrzyli na dzieci, które włożyły w swój występ tak wiele wysiłku.
Na koniec dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami i słodkim upominkiem.
Dziękuję wszystkim rodzicom za tak liczne przybycie wraz z dziećmi i spędzony wspólnie z nami czas.

Monika Mijal-Tokarczyk

baner loga opolskie