Artykuły

Wydarzenia

Z wizytą w gospodarstwie

W marcu dzieci z naszego przedszkola odwiedziły gospodarstwo Państwa Bartoń.
Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się wszystkim zwierzętom . Wiele z dzieci po raz pierwszy w życiu widziały zwierzęta domowe na żywo .
Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie .

Zawieszenie strajku nauczycieli

Drodzy rodzice, opiekunowie, informujemy, że z dniem 15 kwietnia 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu zostaje zawieszony strajk. Przedszkole będzie funkcjonować normalnie od godziny 6:30.

Sprawdzian ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z planem (15 – 17 kwietnia), uczniowie proszeni są o przybycie do szkoły na godzinę 8:15.

 

Królewna Gburka

„PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ
- tak proste słowa, a potrafią czynić cuda”

30.04.2019r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Gogolinie grupa „Motylków” z przedszkola w Malni przedstawiła wyjątkową bajkę „Królewna Gburka” . Bajka ta niesie przesłanie, iż dobre maniery to podstawa dobrego wychowania. Nasze przedszkolaki włożyły mnóstwo pracy i zaangażowanie by przygotować się do swoich ról. Talenty aktorskie i wokalne, wspaniałe stroje oraz rekwizyty sprawiły, że każda postać była niesamowita i wyjątkowa. Całość dopełniła piękna scenografia wykonana przez panią Beatę Gabor i Małgorzatę Szpicką. Widownia była zachwycona wykonem i nagrodziła dzieci gromkimi brawami.
Naszym wspaniałym małym aktorom gratulujemy występu, a Rodzicom oraz wszystkim zaangażowanym dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie
A.Janik, M. Jonderko, D.Grobosz

,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński’’

Oddział Przedszkolny przy Publicznej Szkole Podstawowej w Malni zwycięzcą konkursu ,,Ozdabiamy Plac Benedyktyński na Wielkanoc’’ w kategorii placówki oświatowe i instytucje kultury. Szkoła Podstawowa w Malni otrzymała wyróżnienie. Wielkie brawa przede wszystkim należą się Pani Beacie Gabor, która to stworzyła te piękne dekoracje.
Anna Pospiech

Grupa „Motylków” z wizytą w sklepie spożywczym

02.04.2019 grupa „Motylków” wybrała się do sklepu spożywczego „Roma”, który znajduje się w pobliżu przedszkola. Wizyta w sklepie była związana z tygodniowym tematem zajęć „Poznajemy różne sklepy”. Dzieci podczas wizyty w sklepie poznały jak wygląda praca ekspedientki w praktyce, obserwowały jak inni klienci robią zakupy oraz zapoznały się z bogatym asortymentem produktów, który można nabyć w sklepie. Przedszkolaki dzięki wcześniej przygotowanej liście zakupów samodzielnie dokonały zakupu produktów, które były im potrzebne do wykonania wiosennej babki. W drodze powrotnej każdy starszak niósł dumnie torbę pełną zakupów.
Dziękujemy Pani Ani Janiszewskiej za drobne niespodzianki, które otrzymaliśmy w sklepie. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom mnóstwa pozytywnych wrażeń i wzbogaciła ich wiedzę. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonały pyszną babkę oraz chętnie zaczęły bawić się w sklep.
M.Jonderko

baner loga opolskie