Artykuły

Wydarzenia

Bezpieczne wakacje

Zbliża się okres wakacyjny, dlatego dnia 17 czerwca 2019 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicieli policji, którzy przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku. Policjanci z Komisariatu w Gogolinie wygłosili prelekcje na temat bezpiecznych zachowań dzieci w różnych sytuacjach w okresie wakacji. Zostały przedstawione zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk wodnych oraz zasady ograniczonego zaufania wobec obcych osób.

Policjanci również odpowiedzieli na wiele pytań zadanych przez dzieci.

Katarzyna Najda

Pieczemy ciasteczka z Panią Basią

12 czerwca maluszki wraz z Panią Basią Szepela piekły ciasteczka. Poznały podstawowe produkty, których używa się do zrobienia maślanych ciasteczek z lentylkami. Miały możliwość wyrabiania ciasta, wałkowania oraz lepienia. Przed włożeniem do pieca dzieci ozdobiły swoje ciastka kolorowymi drażetkami. Kiedy ciastka były gotowe nie zapomniały o poczęstunku pozostałych dzieci i pań. Dziękujemy Pani Basi za ciekawą lekcje pieczenia oraz za wielką cierpliwość.

PRZEDSZKOLAKI W ZACZAROWANM ŚWIECIE NAUKI W OPOLU

14 maja grupa Motylków i Biedronek została zaproszona do Centrum Nauki i Eksperymentu w Opolu na warsztaty pt. „Zaczarowany Świat”. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach edukacyjnych.  W pierwszym pokoju przed dziećmi otworzyły się drzwi do świata muzyki. Pani prowadząca opowiadała dzieciom jak powstaje dźwięk, dzieci poznały różne instrumenty, które mogły dotknąć i na nich zagrać. Pani uświadomiła im, że najlepszym instrumentem jest ciało człowieka. W drugim pokoju dzieci założyły magiczne gogle i ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód- co wcale nie było łatwe. W trzecim pokoju uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca pszczół oraz jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice i truteń. Czwarty pokój okazał się być leśnym światem. Dzieci na tablicy interaktywnej wykonywały przeróżne zadania dotyczące zwierząt żyjących w lasach.  W przerwie na dzieci czekały pyszne niespodzianki. Był to dzień pełen wrażeń i możliwości zdobycia cennej wiedzy.

Warsztaty z gliną

17.06.2019r. nasza grupa Motylków gościła wyjątkowych gości - państwa Wandrowskich, którzy przeprowadzili ciekawe warsztaty ceramiczne. Ciocia Kuby i Amelii jest artystką-ceramikiem. Nasze starszaki dowiedziały się skąd  bierze się glina oraz jak wygląda proces tworzenia przepięknych kubków, talerzy czy drobiazgów wykonanych z gliny.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Znakomicie przygotowuje rękę do nauki pisania; rozwija wyobraźnię i zdolności manualne. Serdecznie dziękujemy Państwu Wandrowskim za poświęcony czas i przeprowadzenie wspaniałych warsztatów dla dzieci.

M. Jonderko 

Pieczemy bułeczki

Dzisiejsze zajęcia kulinarne nauczyły nas cierpliwości. Grupa średniaków piekła drożdżowe bułeczki, które to musiały dwa razy rosnąć, aby nadawały się do upieczenia. Najpierw wyrobiliśmy ciasto z wcześniej starannie odmierzonych składników, następnie formowaliśmy bułki. Dzieci były zachwycone, że udało się upiec bułki lepsze niż ze sklepu.

Anna Pospiech

baner loga opolskie